1.579 bytes toegevoegd,
22 jan 2023 19:31 {{BSerieInfo
|serie=8223
|treinsoort=Piekuurtrein
|traject=[[Essen]] → [[Antwerpen-Centraal]] → [[Aarschot]] → [[Leuven]] → [[Heverlee]]
|materieel=[[MS08]]
|vervoerder=NMBS
|frequentie=1x/dag
|dienstregeling=2023
|opmerkingen=Rijdt alleen op zondagavond buiten de schoolvakanties.
}}
'''Treinserie 8223''' is in de ''dienstregeling 2023'' de zondagavond-[[Piekuurtrein]] van Essen via Antwerpen, Aarschot en Leuven naar Heverlee.
== Traject ==
{{TreinRouteTop|
{{TreinRouteRij| {{Rimg|0sICr}}↓| Essen}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rsICr}}↓| Kalmthout}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rsICr}}↓| Heide}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rsICr}}↓| Kapellen}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rsICr}}↓| Ekeren}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rsICr}}↓| Antwerpen-Centraal}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rsICr}}↓| Antwerpen-Berchem}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rsICr}}↓| Lier}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rsICr}}↓| Aarschot}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rsICr}}↓| Leuven}}
{{TreinRouteRij| {{Rimg|rhl0}} | Heverlee}}
}}
=== Overzicht van de P-treinen ===
{|class="wikitable ovnl"
! Treinnr.
! Traject
! Opmerkingen
|-
| colspan='3' style='text-align: center' | '''Zondagavond'''
|-
| 8223 || Essen → Heverlee ||
|}
== Spoorlijnen ==
{{TSlijnen|
{{TSlijn|Spoorlijn Antwerpen - Lage Zwaluwe}}
{{TSlijn|Spoorlijn 25 Brussel-Noord - Antwerpen-Luchtbal}}
{{TSlijn|Spoorlijn Brussel-Noord - Antwerpen-Centraal}}
{{TSlijn|Spoorlijn Antwerpen Centraal - Hasselt}}
{{TSlijn|Spoorlijn Lier - Aarschot}}
{{TSlijn|Spoorlijn Leuven - Hasselt}}
{{TSlijn|Spoorlijn Leuven - Ottignies}}
}}
{{BVoudeSeries|serie=8223}}