Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 2 Laar De Raak - Altweerterheide Kerk

247 bytes toegevoegd, 13 jun 2022 20:39
geen bewerkingssamenvatting
|stad=Weert
|periode=10 december 2006 t/m 31 oktober 2009
|voorganger=''onbekend''[[Lijn 190 Grathem Willem Alexanderstraat - Laar De Raak|190]]
|opvolger=[[Lijn 42 Laar De Raak - Altweerterheide Kerk|42]]
|frequentie_spits=2x/uur
{{RouteTop|
{{RouteRij| {{Rimg|0sr}} | Laar, De Raak}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsrrhrr}} | Laar, Aldenheerd}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Laar, Laarderweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Weert, Molenakkerdreef}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Weert, Ziekenhuis}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Weert, Emmasingel/Maaspoort}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTrrhlTr}}| Weert|Weert|Weert, Station}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Weert, Dries}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Weert, Sint Jozefslaan/Schaekenstraat}}
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling concessie Noord- en Midden-Limburg 2007|10 december 2006]] werd al het openbare en publieke vervoer in de gehele provincie Limburg overgenomen door [[Veolia Transport]], die de beide concessies in de provincie gewonnen had. Op genoemde datum werd de stadsdienst van Weert (flink) uitgebreid. Een groot deel van de route van [[Lijn 190 Grathem Willem Alexanderstraat - Laar De Raak|lijn 190 (''buurtbus'')]] werd afgesplitst en ondergebracht bij het nieuwe lijnnummer '''2''', zodat een route ontstond tussen Laar, Molenakker, Leuken, de kern van Weert en Altweerterheide. De route van de [[buurtbus]] werd ook fors aangepast en kwam in geen enkele opzicht nog op de route. Deze nieuwe lijn ging de hele week overdag elk half uur rijden, alleen 's avonds werd slechts 1x per uur gereden.
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per [[Dienstregeling concessie Noord- en Midden-Limburg 2007|25 maart 2007]] andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. Vanaf die datum gingen de ritten in de avonduren na 22:00 als [[belbus]] rijden en moesten zodoende minimaal één uur van tevoren gereserveerd worden. De rest van de dienstregeling bleef ongewijzigd.
Door de slechte financiële situatie van [[Veolia Transport]] moest de provincie extra geld bijleggen op het busvervoer, in ruil daarvoor moest er wel bezuinigd worden.<br>Op [[Dienstregeling concessie Zuid-Limburg 2010|1 november 2009]] werd deze lijn vernummerd naar [[Lijn 42 Laar De Raak - Altweerterheide Kerk|lijn 42]], zodat er geen doublures in het lijnennet in de noordelijke concessie meer waren. De route en dienstregeling bleven verder ongewijzigd.
ap_users
90.258
bewerkingen

Navigatiemenu