Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Dienstregeling concessie Limburg 2022

285 bytes toegevoegd, 10 dec 2021 16:08
Zuid-Limburg
=== Zuid-Limburg ===
Er zijn enkel kleine wijzigingen in de aankomst- en vertrektijden bij de volgende lijnen, die verder niet in onderstaand overzicht voorkomen: [[Lijn 1 Maastricht, De Heeg - Malberg|1]], [[Lijn 2 4 Maastricht, De Heeg Pottenberg - Oud CabergValkenburg Station|24]], [[Lijn 4 30 Sittard Station - Maastricht Pottenberg - Valkenburg Station|430]], [[Lijn 59 Vaals Busstation - Vijlen Mamelis|59]]. Bij de hieronder genoemde lijnen vinden (ook) grotere wijzigingen plaats. Lijnen die in het geheel niet genoemd worden, wijzigen niet.
==== Stadsdienst Maastricht ====
In het centrum van Maastricht worden de routes geoptimaliseerd. Op termijn is het de bedoeling om alle lijnen niet meer dwars door de binnenstad te laten rijden, maar eromheen. Hier wordt alvast een voorschot op genomen door verschillende lijnen in beide richtingen via de Statensingel en het Koningin Emmaplein te laten rijden in plaats van door de binnenstad. Op de route via de Markt, het Vrijthof en de Tongersestraat verdwijnen lijn 3, 9 en 48 en blijft alleen lijn 4 over. Op de route via de Kommel, het Vrijthof en de Markt verdwijnen lijn 3 en 48, evenals de omgeleide lijn 9, en blijft alleen lijn 7 over. De oorspronkelijke route van lijn 9 via de Sint Pieterstraat, het Vrijthof en de Markt wordt definitief opgeheven, waarbij de haltes ''Sint Pieterstraat'' en ''Hondstraat'' permanent worden opgeheven en de halte ''Sint Pieterskade'' permanent wordt verplaatst van de Sint Pieterskade naar de Prins Bisschopsingel. Op termijn gaan ook alle bussen via het Bassin rijden en niet langer door de Boschstraat, waardoor keren in het centrum onmogelijk wordt. Hier is eerder al een voorschot op genomen door de Belgische bussen van De Lijn (20a, 45, 62, 63) in beide richtingen langs het Bassin te laten rijden en nu wordt daarin een volgende stap gezet door lijn 15 in te korten tot het station en het traject tussen Maastricht Centrum en Maastricht Station op te heffen.
 
* [[Lijn 2 Maastricht, De Heeg - Oud Caberg|Lijn 2 (Maastricht De Heeg - Maastricht Oud Caberg)]]: Kleine wijzigingen in de aankomst- en vertrektijden. Vrijwel alle ritten overdag worden ca. 20 minuten vervroegd. De ritten in de vroege ochtend en in de avonduren wijzigen niet.
* [[Lijn 3 Maastricht, Wolder - Nazareth|Lijn 3 (Maastricht Wolder - Maastricht Nazareth)]]: Kleine wijzigingen in de aankomst- en vertrektijden. De route in het centrum wordt gewijzigd. In plaats van via de Markt, het Vrijthof en de Tongersestraat of Kommel wordt voortaan in beide richtingen via de Statensingel en het Koningin Emmaplein gereden.
ap_users
19.127
bewerkingen

Navigatiemenu