|periode=... t/m 8 december 2012|frequentie_spits=2 ritten1-2x/dag <small>(per richting)</small>|frequentie_spits_vakantie=reed niet
}}
'''Lijn 638''' rijdt reed van Hoogeveen, via Echten, Ruinen, Ansen, Dwingeloo en Dieverbrug naar Diever.
=== Dienstregeling ===*In de ochtendspits worden er in beide richtingen 1 reden twee ritten Diever - Hoogeveen en één rit gereden, in Hoogeveen - Diever.*In de middagspits worden er 2 reden twee ritten in beide richtingen gereden.
Op [[Dienstregeling concessie GD 2012|9 december 2012]] werden de bestaande lijnen 38, 638 en 838 samengevoegd tot een [[Lijn 38 Hoogeveen Station NS - Dwingeloo De Noordster|nieuwe lijn 38]] die altijd alle bestaande toeristische voorzieningen aandoet.
Op [[Dienstregeling concessie GD 2010|13 december 2009]] ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar [[Qbuzz]] die de concessie [[Concessie GD (2010-2019)|Groningen-Drenthe]] gewonnen had. Alle buslijnen die (gedeeltelijk) kleinschalig uitgevoerd worden, werden op diezelfde datum ondergebracht bij een aparte [[Concessie Kleinschalig OV Groningen-Drenthe|KSV-concessie]], die weer opgedeeld is in zes lokale concessies en deze worden uitgevoerd door lokale taxibedrijven.<br>Deze schoolbus tussen Hoogeveen en Diever werd vrijwel ongewijzigd voortgezet.