16.108
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{VLijnInfo
|lijnnr=25
|route=Venray - Overloon - Holthees - Maashees - Vierlingsbeek - Groeningen - Sambeek - Boxmeer
|vervoerder=[[Zuidooster]]
|regio=Noord-Limburg|lijnsoort=streekbusStreekbus|periode=iig. 1961 t/m 1968|frequentie_spits=1 rit per richting1x/2 uur|frequentie_dal=1x/2 ritten per richtinguur|frequentie_avond=1 rit per richting0-1x/2 uur|frequentie_zaterdag=3 ritten per richting1x/2 uur|frequentie_zondag=1x/2 ritten per richtinguur
}}
'''Lijn 25''' is een voormalige streekbus reed van Venray via Overloon, Holthees, Maashees, Vierlingsbeek, Groeningen en Sambeek naar Boxmeer.
== Route op 26 mei 1968 ==
{{RouteTop|
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|0sBr}} | Venray|Venray Prins Bernhardstraat|Venray, Autobusstation}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Venray, De Burggraaf}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Venray, Gasfabriek}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Venray, Gasstraat 34}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Venray, Laageheideseweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Venray, Buitenweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Venray, Kapel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Overloon, De Vers}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Overloon, Bossenhoekseweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Overloon, Café Verstraten}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Overloon, Oorlogsmuseum}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Overloon, Kersten}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Overloon, Kampong}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Overloon, Boerderijk Wijnans}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Holthees, Bonants}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Holthees, Molenaar}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Maashees, PNEM-huisje}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Maashees, Broekweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Maashees, Kerk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Maashees, Nieuweweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Vierlingsbeek, Sleijbergweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Vierlingsbeek, Veerweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Vierlingsbeek, Café "de Wildeman"}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Vierlingsbeek, Kwekerijen}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groeningen, Bardoel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groeningen, Kapper Verstegen}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groeningen, Vortum}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sambeek, Café van Stiphout}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sambeek, Café de Linde}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Boxmeer, Café Het Zuiden}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Boxmeer, Markt}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Boxmeer, Gemeentehuis}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Boxmeer, De Körver}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsT0}} | Boxmeer|Boxmeer|Boxmeer, Station}}
}}
== Geschiedenis ==
In de [[Zuidooster dienstregeling 1961/1962|dienstregeling 1961/1962]] reed lijn 25 vier ritten per dag in beide richtingen. Op zondag reden drie ritten. De eerste rit reed in de ochtend, de tweede aan het begin van de middag, de derde twee uur later en de laatste rit reed aan het begin van de avond. De tweede middagrit werd niet op zondagen gereden.
{{RouteTopSpoiler| Route 1961-1663; niet volledig |
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|0sBr}} | Venray|Venray Prins Bernhardstraat|Venray, Autobusstation}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Overloon, Oorlogsmuseum}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Smakt-Holthees, Bonants}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Maashees, Kerk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Vierlingsbeek, de Wildeman}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groeningen, Bardoel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Vortum, Thissen}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sambeek, Stiphout}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Boxmeer, Markt}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsT0}} | Boxmeer|Boxmeer|Boxmeer, Station}}
}}
In de [[Zuidooster dienstregeling 1963/1964|dienstregeling 1963/1964]] verviel de bediening van Overloon. Vanaf Venray ging [[Lijn 21 Venray Autobusstation - Overloon Oorlogsmuseum|lijn 21]] naar Overloon rijden en lijn 25 reed rechtstreeks van Venray naar Smakt-Holthees. De frequentie ging omhoog. Op weekdagen reden voortaan zes ritten, in het weekend vijf ritten, de middagrit die niet op zondag reed, reed nu ook op zondag. [[Zuidooster dienstregeling 1964/1965|Een jaar later]] Overloon weer opgenomen in lijn 25. Onder [[Lijn 21 Venray Autobusstation - Smakt-Holthees Bonants|lijn 21]] bleef op zondagmiddag een rechtstreekse retourrit van Venray naar Smakt-Holthees rijden. Deze verviel [[Zuidooster dienstregeling 1965/1966|een jaar later]].
In de [[Zuidooster dienstregeling 1968/1969|dienstregeling 1968/1969]] verviel de eerste rit op zondag.
In de [[Zuidooster dienstregeling 1973/1974|dienstregeling 1973/1974]] was lijn 25 inmiddels vervallen. Tussen Maashees en Venray en tussen Overloon en Venray reed toen [[Lijn 27 Maashees De Goeystraat/Overloon Oorlogsmuseum - Venlo Station|lijn 27]]. In [[Vierlingsbeek]] hadden reizigers de trein nog als alternatief naar Venray en Boxmeer en in [[Boxmeer]] kwamen nog steeds verschillende lijnen en reed eveneens de trein richting Vierlingsbeek en Venray. Het is onbekend of er een alternatief kwam voor de overige kernen Holthees, Groeningen, Vortum en Sambeek. De lijnnetkaart van 1973 laat in ieder geval geen enkel alternatief zien.