Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Dienstregeling 2011

35 bytes toegevoegd, 13 dec 2010 21:33
geen bewerkingssamenvatting
== Randstad ==
* [[Treinserie 7400 (2010)|Treinserie 7400]] (Rhenen-Breukelen) rijdt in de spits door van en naar Amsterdam Centraal. In dienstregeling 2010 rijdt stopt stopte deze serie in één richting niet in [[Amsterdam Muiderpoort]] en [[Amsterdam Amstel]]. Vanaf dienstregeling 2011 gaat NS genoemde stations wel stoppen in beide richtingen bedienen met de serie 7400alle Sprinters in deze stations.
* De basisspooropstelling te Utrecht zal meerdere keren gewijzigd worden om in het kader van de grote verbouwing van het station, achtereenvolgens de sporen 11, 12, 8 en 9 buiten dienst te kunnen nemen.
* In de zomer van 2011 zullen een aantal sporen op [[Den Haag Centraal]] gedurende 3 maanden ingekort worden. NS zal treinen moeten aanpassen voor wat betreft lengte en of vertrek-/aankomstspoor
* [[Syntus]] rijdt een nieuwe internationale stoptrein tussen [[Hengelo]], [[Oldenzaal]] en [[Bad Bentheim]] (D). Deze [[Treinserie 20100 (2011)|serie 20100]] rijdt 1x/uur tot ongeveer 20:00 's avonds.
* Net als in 2010 vinden in de zomer van 2011 rondom station [[Arnhem]], gedurende 9 weken aanpassingen plaats aan het station om de 2e grote fase van ''Sporen in Arnhem'' uit te kunnen voeren.
* Het [[Nachtnet Brabant]] , dat de afgelopen drie jaar op proef reed, wordt in afgeslankte vorm voortgezet, er met twee jaar verlengd. Er wordt niet meer gereden in de nacht van donderdag op vrijdag; de directe nachttrein tussen [['s-Hertogenbosch]] en [[Tilburg]] vervalt.
== HSL-Zuid ==
*Het aantal ritten van de [[Thalys]] tussen Amsterdam en Parijs wordt met één slag uitgebreid naar 10x/dag.
*Het is de bedoeling dat in de loop van dienstregeling 2011 er 2x/uur een [[Fyra ]] zal gaan rijden tussen Amsterdam en [[Breda]]. In eerste instantie wordt alleen nog tussen Amsterdam en Rotterdam gereden.
*NS heeft aangegeven om, onder regie van het minsterie van Verkeer en Waterstaat, te willen onderzoeken of het mogelijk is Intercity's tussen Den Haag en Eindhoven via de HSL te laten rijden.
*''De [[Beneluxtrein ]] gaat in 2011 nog niet over de HSL-Zuid rijden en houdt dus de bestaande route via de Oude Lijn.''
== Wijzigingen [[Oude Lijn]] ==
ap_users
2.180
bewerkingen

Navigatiemenu