60.565
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{VLijnInfo
|route=Amsterdam Centraal Station - Amsterdam-Noord - Oostzaan - Zaandam De Vlinder - Zaandam Zuid - Zaandam Centrum - Zaandam Station
|lijnnr=92
|vervoerder=[[ENHABO|ENHABO (''... - 1991'')]]<br>[[NZH|NZH (''1991 - 1999'')]],<br>[[Connexxion|Connexxion (''1999 - 2011'')]]
|regio=Zaanstreek en Waterland
|regio2=Amsterdam
|materieel=[[Berkhof Duvedec]], <br>[[Den Oudsten MB200]], <br>[[Mercedes-Benz Citaro|Mercedes-Benz Citaro G]], <br>[[VDL Berkhof Ambassador]], <br>[[VDL Citea|VDL Citea CLE-137]]
|lijnsoort=Streekbus
|formule=Randstadnet
Op [[NZH Dienstregeling Zaanstreek 1991/1992|2 juni 1991]] ging de exploitatie verder onder de naam [[NZH]], nadat zij de [[ENHABO]] had overgenomen.<br>De dienstregeling bleef vermoedelijk ongewijzigd. Op maandag t/m vrijdag overdag werd 2x/uur het hele traject gereden, in de spitsuren zelfs 4x/uur. Op zaterdag overdag werd 2x/uur het hele traject gereden en in de drukste richting werd 2x/uur extra tot Oostzaan gereden. In de avonduren en op zondag werd ook 2x/uur het hele traject gereden en in de zomermaanden werd tussen Oostzaan en 't Twiske 1x/uur extra gereden.
{{RouteTopSpoiler|Voormalige route naar 't Twiske|
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oostzaan, Kolksloot}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oostzaan, Zuiderlaak}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Landsmeer, 't Twiske/Avonturenspeelplaats}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Landsmeer, 't Twiske/Twiskeweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rs0}} | Landsmeer, 't Twiske/Schoorlstrand}}
}}
Op [[NZH Dienstregeling Noord 1992/1993|31 mei 1992]] werd de frequentie tussen Amsterdam en Oostzaan in de daluren verhoogd naar 4x/uur. In de ochtendspits ging vanuit Oostzaan zelfs 8x/uur een bus vertrekken, waarvan 4x/uur als [[snelbus]] die non-stop reden tussen de Stentorstraat en [[Amsterdam Centraal|Centraal Station]].
In de [[Dienstregeling concessie Zaanstreek 2008|dienstregeling 2008]] waren de korte ritten tot Oostzaan verlengd naar de Sluispolderweg.
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oostzaan, De Kolk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rs0}} | Zaandam, Sluispolderweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Amsterdam, Prins Hendrikkade}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Amsterdam, Mosplein}}
}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oostzaan, Wateringbrug}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zaandam, Oost-Dorsch}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zaandam, Het Mennistenerf}}
}}
Op [[Dienstregeling concessie Zaanstreek 2012|11 december 2011]] werd het lijnnummer gewijzigd naar [[Lijn 392 Amsterdam Centraal Station - Zaandam Station NS|392]], zodat het duidelijker was dat de lijn onder de formule [[Randstadnet|R-net]] rijdt. De route en dienstregeling bleven gehandhaafd, alleen tijdens de zomer- en kerstvakantie kwamen enkele ritten te vervallen vanwege de geringere bezetting.