Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 20 Best Station - Eindhoven High Tech Campus

625 bytes toegevoegd, 23 nov 2019 16:01
geen bewerkingssamenvatting
{{Nieuwedrgl1}}
{{LijnInfo
|lijnnr=20
|lijnsoort=Streekbus
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur|frequentie_zaterdag=0-2x1x/uur
}}
'''Lijn 20''' rijdt van station Best via Eindhoven Airport, Meerhoven, Veldhoven City Centrum en het Maxima Medisch Centrum Veldhoven naar de High Tech Campus.
=== Dienstregeling ===
*Op zaterdag wordt er niet Een aantal ritten: een in de vroege ochtend en twee in de vroege middagspits worden in de richting Best tussen het Eindhoven, HTC en Veldhoven, MMC niet gereden. Daarnaast rijden de twee laatste ritten vanaf Best niet verder de Veldhoven en de High Tech Campus gereden, MMC
{{TariefInfo|concessie=Zuidoost-Brabant|voorverkoop=ja}}
==Geschiedenis==
=== 2017 ===Deze lijn werd ingevoerd met ingang van de nieuwe concessie op Op [[Dienstregeling concessie Zuidoost-Brabant 2017|11 december 2016]], en ging de [[Concessie Zuidoost-Brabant (2017-2026)|concessie Zuidoost-Brabant]] van start. De nieuwe lijn 20 bestond uit delen lijndelen van [[Lijn 145 Best Station - Eindhoven Station|lijn 145]] tussen Best en Eindhoven Airport, en [[Lijn 103 Veldhoven MMC - Eindhoven Station|lijn 103]] tussen Eindhoven Airport en MMC Veldhoven. Echter de route van lijn 20 ging deze lijn tussen Airport en Veldhoven City Centrum via de HOV-baan door Meerhoven, en door Zeelst (ter compensatie van de vervallen [[Lijn 16 Eindhoven Station - Veldhoven Cobbeek|lijn 16]]/[[Lijn 116 Eindhoven Station - Veldhoven Cobbeek|116]]).
Nieuw is was de verbinding tussen het MMC/ASML en het HTC. De route via het Land Forum Landforum kwam geheel te vervallen, evenals de verbinding tussen Eindhoven Airport en Woensel. In de avond en op zondag werd er echter ook niet meer gereden.
Door problemen met de [[Verkeerslichten in het openbaar vervoer|automatische verkeerslichtbeïnvloeding]] en het kruispunt op de Meerhovendreef werd er tot eind februari niet via Meerhoven gereden, later is dit verlengd tot medio maart 2017.
=== Op [[Dienstregeling concessie Zuidoost-Brabant 2018 ===Met ingang van |10 december 2017 ] wijzigde de route in Veldhoven. De vervallen halten in Veldhoven bleven in dienst voor [[Lijn 14 Eindhoven Station - Veldhoven Centrum|lijn 14]].
{{RouteTopSpoiler|Voormalige route tot 10 december 2017|
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Eindhoven, Grasrijk}}
}}
=== 2019 ===
Op [[Dienstregeling concessie Zuidoost-Brabant 2019|9 december 2018]] verviel de halte Eindhoven, Luchthavenweg.
 
Op [[Dienstregeling concessie Zuidoost-Brabant 2020|15 december 2019]] werd de frequentie verlaagd, in de daluren, naar 60-minutenfrequentie. Een klein aantal ritten reed daarnaast niet meer tussen Eindhoven, HTC en Veldhoven, MMC. Vanuit Best Station werd 1 extra latere rit toegevoegd. Op zaterdagen reed deze lijn in zijn geheel niet meer. Reizigers op het traject in Veldhoven konden gebruik maken van [[Bravo flex Eindhoven]].
ap_users
9.374
bewerkingen

Navigatiemenu