|frequentie_avond=1x/uur
}}
'''Lijn 7''' reed van Alkmaar via Heerhugowaard, Scharwoude, Waarland, Middenmeer, Wieringerwerf, Den Oever, de Afsluitdijk, Harlingen, Franeker, Dronrijp en Menaldum naar Leeuwarden. Het Noordhollandse busbedrijf NACO reed deze lijn als ''SB''. De NACO lijnen gebruikten letters en geen nummers. Na de overname van de NACO door de NZH werd deze lijn vernummerd in 97.
=== Dienstregeling ===