|buitenland=ja
|land=België
|dienstregeling=20182019
|route=Seilles - Andenne - Coutisse - Ohey - Haillot - Ohey - Sorée - Schaltin - Emptinne - Ciney
|lijnnr=13
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Andenne, Palais de Justice}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Andenne, Chaussée de Ciney}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Andenne, HautHaute-Bise}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Andenne, Pergola}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Andenne, Peu d'Eau}}