60.630
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfo
|lijnnr=21
|route=Zwijndrecht - Hendrik-Ido-Ambacht - Ridderkerk
|vervoerder=Taxibedrijf [[RMC]] i.o.v. [[Qbuzz]]|concessie=Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem (2019-20262033)|materieel=[[Mercedes-Benz Sprinter]]
|lijnsoort=Streekbus
|formule=streekBuzz
|frequentie_spits=2x1x/uur
|frequentie_dal=1x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|periode=9 december 2018
|voorganger=[[Lijn 21 Dordrecht Centraal Station - Ridderkerk Koningsplein|21]], [[Lijn 92 Dordrecht Centraal Station - Rotterdam Zuidplein(2007-2018)|92]]|afbeelding=5752 Qbuzz(Juijn)6651 HendrikIdoAmbacht-Sophialaan.jpg|onderschrift='''Lijn 21''' rijdt op de Sophialaan in Hendrik-Ido-Ambacht
}}
'''Lijn 21''' rijdt van Dordrecht Zwijndrecht via Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht naar- Ridderkerk. {{TariefInfo|concessie=Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem|voorverkoop=ja|nottypekaart6=Trein DMG|nottypekaart5=Flex DMG|nottypekaart1=buurtBuzz|nottypekaart2=nachtBuzz|nottypekaart3= Dienstregeling stadsBuzz Drechtsteden|nottypeabo1=Flex DMG|nottypeabo2=Trein DMG|nottypeabo3=* Vanaf station Zwijndrecht rijden alle ritten door als [[Lijn 22 Zwijndrecht, Station R- Nederhovennet|lijn 22]].nottypeabo4=stadsBuzz Drechtsteden}}
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijStationRouteRij| {{RimgBRimg|0sTrrsNr}} | Zwijndrecht|Zwijndrecht|Zwijndrecht, Station}}{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rsr}} | Zwijndrecht, Oude Veilingrlr}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsVrrhrTr}} | Zwijndrecht|Zwijndrecht Veerplein|Zwijndrecht, 't VeerStation}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrlr}} | Zwijndrecht, van Schaikstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrhrr}} | Zwijndrecht, Burgemeester SlobbelaanOude Veiling}}{{RouteRijRouteRijPlaats| {{Rimg|rsr}} | Zwijndrecht, Cort van der Lindenstraatrlr}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrhrVr}} | Zwijndrecht, Van Hogendorplaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} Zwijndrecht Veerplein| Zwijndrecht, Bouquet't Veer}}{{RouteRij| {{RimgBRimg|rsrrarr}} | Zwijndrecht, BeneluxlaanWalburg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zwijndrecht, Hoofdland}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zwijndrecht, Swanendrift}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hendrik-Ido-Ambacht, Graaf Willemlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hendrik-Ido-Ambacht, Kastanjehoeve}}
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsr}} | RidderkerkHendrik-Ido-Ambacht|Ridderkerk Hendrik-Ido-Ambacht Oostendam|RidderkerkHendrik-Ido-Ambacht, Oostendam}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, P+R Oudelande}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, Salem}}
== Geschiedenis ==
Met ingang van [[Dienstregeling concessie Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem 2019|9 december 2018]] nam [[Qbuzz]] het vervoer in het de [[Concessie Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem (2019-20262033)|Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem]] gebied over van [[Arriva]]. [[Lijn 21 Dordrecht Centraal Station - Ridderkerk Koningsplein|Lijn 21]] werd ingekort tot station Zwijndrecht en reed niet langer door Kort Ambacht en langs Swinhove, hier nam [[Lijn 22 Zwijndrecht, Station - Nederhoven|lijn 22]] het vervoer over. Vanaf station Zwijndrecht werd voortaan via 't Veer naar Walburg gereden, daarna de bestaande route naar het Ziekenhuis. Vervolgens werd voortaan via de Dreef en Laan van Welhorst naar Hendrik-Ido-Ambacht gereden werd, de route via het Zwembad en Cascade verviel. Na de Volgerlanden werd de route via halte Van Renesseborch overgenomen van [[Lijn 92 Dordrecht Centraal Station - Rotterdam Zuidplein (2007-2018)|lijn 92]], waarna vanaf De Schoof ongewijzigd naar Ridderkerk gereden werd. Halte Beneluxlaan werd hernoemd tot Walburg. De belbusritten in de avond en op zondag kwamen te vervallen en op zaterdag reed de eerste rit voortaan ruim een uur later. De laatste rit naar Ridderkerk reed van maandag tot en met zaterdag voortaan een uur eerder en in de spits werd de frequentie verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.