Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 658 Merksem Stella Maris - Putte Moretuslei

248 bytes toegevoegd, 8 apr 2018 21:16
geen bewerkingssamenvatting
|buitenland=ja
|land=België
|dienstregelinglijnnr=2017658
|route=Merksem - Brasschaat - Kapellen - Putte
|lijnnr=658
|vervoerder=[[De Lijn]]
|concessie=Antwerpen
|materieel=[[Van Hool New AG300]]
|lijnsoort=Schoolbus
|periode=1 september 2012 t/m 1 oktober 2017
=== Dienstregeling ===
*In de ochtendspits reden twee ritten naar Merksem Burgemeester Nolf, ; één rit vanuit Putte en één rit vanuit Kapellen.
*In de middagspits reden twee ritten naar Putte.
*Op woensdag reed rond het middaguur één rit van Merksem naar Putte in plaats van de ritten in de middagspits.
== Geschiedenis ==
Vanwege de slechte financiële situatie van [[De huidige lijnvoering ontstond Lijn]] werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op '''1 september 2012''' toen de vraag. Op die datum werd de route van [[Lijn 650 Antwerpen Rooseveltplaats - Putte Moretuslei|lijn 650]] niet meer tussen Putte flink aangepast en Antwerpen-Centrum deze ging rijden, maar tussen Kapellen en Antwerpenvoortaan fungeren als semi-Luchtbal. Daardoor kwam lijn 650 niet meer in het centrum stadslijn aan de noordrand van MerksemAntwerpen. Om de scholieren op dat traject vanuit Putte en Kapellen tegemoet te komen, ging de onder het lijnnummer '''658''' een nieuwe schoolbus 658 naar rijden tussen Putte, Kapellen en Merksem rijden.
Op [[Dienstregeling entiteit Antwerpen 2017|2 oktober 2017]] werd deze buslijn vanwege het (zeer) geringe aantal reizigers opgeheven. De weinige scholieren die gebruik maakten van deze buslijn, kunnen gebruik maken van de bushaltes op de Bredabaan (eventueel in combinatie met overstap op de Fortseenweg) en vervolgens lopen naar het Stella Maris.
ap_users
90.324
bewerkingen

Navigatiemenu