60.504
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfo
|grens=ja
|dienstregeling=20172018
|route=Brugge - Dudzele - Westkapelle - Sint Anna ter Muiden - Sluis - Draaibrug - Oostburg - Schoondijke - Breskens
|afbeelding2=Lijn42 Ob2.jpg
=== Dienstregeling ===
*Iedere drie uur wordt deze lijn door het de Belgische maatschappij [[De Lijn]] gereden.*In de ochtendspits rijdt een extra rit tussen Brugge en Oostburg. In bovenop de uurdienst, in de middagspits rijden twee extra ritten tussen Westkapelle en Oostburgbovenop de uurdienst. Te Westkapelle bestaat er aansluiting op [[Lijn 41 Brugge Station - Knokke Station|lijn 41]].*In de late avonduren zijn er twee ritten die van Sluis naar Oostburg via Aardenburg rijden. Op zondag is dit maar , op zondagavond rijdt één ritdeze route.
*De eerste ritten beginnen in Oostburg, Sluis of Sint Anna ter Muiden.
*Op zondagavond rijdt de voorlaatste rit vanuit Breskens slechts tot Westkapelle, alwaar deze rit doorrijdt als [[Lijn 44 Knokke Station - Westkapelle Rustoord|lijn 44]] naar Knokke.
==== Geldigheid OV-chipkaart ====
De OV-chipkaart is alleen te gebruiken tussen Sluis en Breskens. In- en uitchecken op het andere traject kan wel, maar er wordt geen bedrag berekend omdat daar het tariefsysteem van De Lijn van toepassing is. Dit betekent dat reizigers naar België een kaartje bij de chauffeur moeten kopen. De abonnementen van De Lijn zijn geldig in België en tot en met halte Sluis, Ridderstraat.
Op deze lijn geldt ook een speciaal tarief voor grensoverschrijdende ritten:
* Breskens/Oostburg - Brugge: € 6,- (reductie: € 4,-)
* Sluis - Brugge: € 3,-
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling concessie Zeeland 2015|1 maart 2015]] werd de nieuwe dienstregeling van de [[Concessie Zeeland (2015-2024)|concessie Zeeland]] ingevoerd. Op deze lijn werden enkele wijzigingen doorgevoerd. Zo rijden er twee ritten in de late avonduren twee ritten van Sluis naar Oostburg toegevoegd, die via Aardenburgrijden. Op zondag is er één rit die deze route volgt toegevoegd. Verder zijn een aantal haltes van naam gewijzigd of geschrapt.
Vanaf [[Dienstregeling concessie Zeeland 2015|1 mei 2015]] rijdt de één na laatste rit op zondagavond tot Westkapelle. De lijn is daar gekoppeld aan [[Lijn 44 Knokke Station - Westkapelle Rustoord|lijn 44]] naar Knokke.