Op [[NZH Dienstregeling 1978/1979|28 mei 1978]] werd een nieuwe [[sneldienst]] geïntroduceerd tussen Amsterdam, Volendam en Edam. Op maandag t/m zaterdag overdag ging deze lijn elk half uur rijden, in de spitsrichting zelfs elk kwartier.
In de [[NZH Dienstregeling 1982/1983|dienstregeling 1982/1983]] werd inmiddels een iets andere route gereden in Volendam. Op maandag t/m vrijdag overdag werd van aanvang dienst tot ongeveer 15.00 van Edam naar Amsterdam gereden en van 12.15 tot 18.15 van Amsterdam naar Edam in de spitsrichting werd 4x/uur gereden, in de daluren 2x/uur. Op zaterdag werd vanaf 09.30 tot 13.00 1x/uur, daarna tot 17.45 2x/uur.In de [[NZH Dienstregeling Noord 1990/1991|dienstregeling 1990/1991]] werd inmiddels tot 16.45 van Edam naar Amsterdam gereden en van 09.00 tot 18.20 van Amsterdam naar Edam, de dalritten reden echter niet tijdens vakantieperioden. Op zaterdag werd niet meer gereden.In de [[NZH Dienstregeling Noord 1992/1993|dienstregeling 1992/1993]] werd inmiddels tot 17:30 ''naar'' Amsterdam gereden, maar werd pas vanaf 10:00 naar Edam gereden. In de [[NZH Dienstregeling Noord 1995/1996|dienstregeling 1995/1996]] was het aantal ritten sterk ingekrompen. Van aanvang dienst tot ongeveer 09:15 werd naar Amsterdam gereden en van 14:05 tot 18:25 werd naar Edam gereden. Als uitzondering op bovenstaand werd tussen 15:35 en 17:35 van Volendam Zeestraat naar Amsterdam gereden.Vanaf [[Concessie Waterland 2004|14 december 2003]] werd de route standaard verlegd via de N247 en de Zeddeweg. Nog slechts enkele ritten zouden via Katwoude gaan rijden.In de [[Concessie Waterland 2005|dienstregeling 2005]] werd nog slechts op maandag t/m vrijdag in de spitsrichting gereden. Enkele van deze ritten reden over de dijk via Katwoude, het merendeel van de ritten reed gewoon over de Provincialeweg (N247).== Voormalige routes ===== Voormalige route via Katwoude ==={{RouteTop|{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Amsterdam, Prins Hendrikkade}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Katwoude, Hoogedijk/Kaasmakerij}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Katwoude, De Zeilhoek}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Katwoude, Hoogedijk}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Katwoude, Hoek van de Noord}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Katwoude, Hoogedijk}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Katwoude, De Zeilhoek}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Katwoude, Hoogedijk / Kaasmakerij}}{{RouteRij| {{RimgRouteTopSpoiler|rsr}} | Volendam, Prinses Margrietstraat}}}}=== Voormalige route in 1978 ==={{RouteTop|
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Broek in Waterland, Dorp}}
}}
=== Voormalige In de [[NZH Dienstregeling 1982/1983|dienstregeling 1982/1983]] werd inmiddels een iets andere route gereden in Volendam. Op maandag t/m vrijdag overdag werd van aanvang dienst tot ongeveer 15.00 van Edam naar Amsterdam gereden en van 12.15 tot 18.15 van Amsterdam naar Edam in de spitsrichting werd 4x/uur gereden, in 1983 ===de daluren 2x/uur. Op zaterdag werd vanaf 09.30 tot 13.00 1x/uur, daarna tot 17.45 2x/uur.{{RouteTopRouteTopSpoiler|Voormalige route in 1983|
In de [[NZH Dienstregeling Noord 1990/1991|dienstregeling 1990/1991]] werd inmiddels tot 16.45 van Edam naar Amsterdam gereden en van 09.00 tot 18.20 van Amsterdam naar Edam, de dalritten reden echter niet tijdens vakantieperioden. Op zaterdag werd niet meer gereden.
In de [[NZH Dienstregeling Noord 1992/1993|dienstregeling 1992/1993]] werd inmiddels tot 17:30 ''naar'' Amsterdam gereden, maar werd pas vanaf 10:00 naar Edam gereden.
In de [[NZH Dienstregeling Noord 1995/1996|dienstregeling 1995/1996]] was het aantal ritten sterk ingekrompen. Van aanvang dienst tot ongeveer 09:15 werd naar Amsterdam gereden en van 14:05 tot 18:25 werd naar Edam gereden. Als uitzondering op bovenstaand werd tussen 15:35 en 17:35 van Volendam Zeestraat naar Amsterdam gereden.
Vanaf [[Concessie Waterland 2004|14 december 2003]] werd de route standaard verlegd via de N247 en de Zeddeweg. Nog slechts enkele ritten zouden via Katwoude gaan rijden.
In de [[Concessie Waterland 2005|dienstregeling 2005]] werd nog slechts op maandag t/m vrijdag in de spitsrichting gereden. Enkele van deze ritten reden over de dijk via Katwoude, het merendeel van de ritten reed gewoon over de Provincialeweg (N247).