|opvolger=[[Lijn 440 Oostmalle Busstation - Brecht Station Noorderkempen|440]]
|frequentie_spits=1-3x/uur
|frequentie_dal=1x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond=1x/2 uur
|afbeelding=Lijn440 Oml.JPG
|onderschrift=Een [[Jonckheere Communo]] van [[De Lijn]] als '''lijn 440''' in Oostmalle.
|afbeelding2=Lijn440 Esn.JPG
|onderschrift2=Een [[Mercedes-Benz Citaro]] van [[Autobussen De Reys]] als '''lijn 440''' voor het station in Essen.
}}
[[Afbeelding:Lijn440 Oml.JPG|290px|thumb|right|Een [[Jonckheere Communo]] van [[De Lijn]] als '''lijn 440''' in Oostmalle.]]
[[Afbeelding:Lijn440 Esn.JPG|290px|thumb|right|Een [[Mercedes-Benz Citaro]] van [[Autobussen De Reys]] als '''lijn 440''' voor het station in Essen.]]
'''Lijn 440''' reed van Essen via Kalmthout, Wuustwezel, Loenhout, Brecht, Westmalle, Oostmalle, Lille en Poederlee naar Herentals.
=== Dienstregeling ===*Een rit in beide richtingen begon/eindigde in Wuustwezel bij Stella Matutina. *In Brecht reden een aantal ritten niet via station [[Noorderkempen]].
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|0sTr}} | [[Essen|Essen|Essen, Station NMBS]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Essen, Sint Antoniuskerk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Essen, Sint Antoniusstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Brecht, Wemersweg}}
{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Brecht, Biest}}
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rsTr}}{{Rimg|rlr}} | [[Brecht|Noorderkempen|Brecht, Station Noorderkempen]]}}
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rsT0}} | [[Herentals|Herentals|Herentals, Station NMBS]]}}
}}
== Geschiedenis ==
Wegens algemene bezuinigingen bij [[De Lijn]] werd de route geheel aangepast. Voortaan ging bus 440 alleen nog rijden tussen [[Lijn 440 Oostmalle Busstation - Brecht Station Noorderkempen|Oostmalle en Brecht]]. In de spitsuren werd nog wel van/naar Essen gereden, echter alleen in functie van de scholen aldaar.