|voorganger=[[Lijn 43 Tiel Station - Geldermalsen Station|43]]
|opvolger=[[Lijn 243 Tiel Passewaaij - Wadenoijen Kanaalbrug|243]]|frequentie_spits=2x1x/uur|frequentie_dal=2x1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
}}
'''Lijn 243''' rijdt reed van Tiel naar Wadenoijen.
=== Dienstregeling ===
*Op weekdagen overdag wordt werd 1x/uur naar Tiel Passewaaij gereden en 1x/uur naar station [[Tiel]], zonder bediening van tussengelegen haltes.*In de avonduren vanaf 19:30 en het weekeinde rijdt reed de bus 1x/uur via alle haltes naar station Tiel.
Op [[Dienstregeling concessie Achterhoek-Rivierenland 2017|11 december 2016]] werd de al jaren slecht bezette [[Lijn 43 Tiel Station - Geldermalsen Station|lijn 43]] tussen Tiel en Geldermalsen opgeheven. Ter vervanging werd tussen Tiel en Wadenoijen '''belbuslijn 243''' geïntroduceerd. De frequentie ging omhoog naar 2x/uur, omdat bij de beide stations in Tiel aangesloten wordt op de treinen.
Op [[Dienstregeling concessie Achterhoek-Rivierenland 2021|13 december 2020]] werd de route flink aangepast; het begin- en eindpunt kwam altijd te liggen in [[Lijn 243 Tiel Passewaaij - Wadenoijen Kanaalbrug|Passewaaij]] en de bediening van alle tussengelegen haltes in Tiel kwam te vervallen, evenals de laatste rit in beide richtingen. Hierdoor vertrekt de nieuwe laatste rit voortaan rond 21:00 vanuit Tiel.