140.839
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
|lijnnr=1
|route='''Apeldoorn:''' Matenveld → Matenhoeve → De Eglantier → Welgelegen - Station - Centrum - Vogelkwartier - Westenenk - Gelre Ziekenhuis Lukas
|vervoerder=[[Connexxion|Connexxion (''... 2002 - 2004'')]],<br>[[BBA|BBA (''2004 - 2007'')]],<br>[[Veolia Transport|Veolia Transport (''2007 - 2010'')]]<br>[[Syntus|Syntus (''2010 - 2012'')]]
|concessie=Veluwe (2005-2010)
|concessie2=Veluwe (2011-2020)
|lijnsoort=Stadsbus
|stad=Apeldoorn
|periode=... 15 december 2002 t/m 8 december 2012|voorganger=[[Lijn 1 Apeldoorn, De Maten - Kerschoten|1]], [[Lijn 9 Apeldoorn, Anklaar - Lucas Ziekenhuis|9]]
|opvolger=[[Lijn 1 Apeldoorn, Station - Gelre Ziekenhuis|1]], [[Lijn 3 Apeldoorn, Station - De Maten (2012-2014)|3]], [[Lijn 4 Apeldoorn, Station - De Maten (2012-2014)|4]]
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_avond=2x/uur
|afbeelding=Syntus5012 lijn1.JPG
|onderschrift='''Lijn 1''' rijdt op de Molenstraat-Centrum in Apeldoorn.
}}
'''Lijn 1''' reed van Matenveld via Matenhoeve, De Eglantier, Welgelegen, station [[Apeldoorn]], het Centrum, Vogelkwartier en Westenenk naar het Gelre Ziekenhuis Lukas.
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRij| {{BRimg|rsNr}} | }}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|0srrlr}} | Apeldoorn, Burgersveld}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Schepenenveld}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Griffiersveld}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Raadsherenveld}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Boswachtersveld}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Soldeniersveld}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Rentmeestersveld}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Kapelmeestershoeve}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Turfstekershoeve}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Valkeniersdonk}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, De Eglantier}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Rademakersdonk}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Jaromirgaarde}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Laan van Erica}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Apeldoorn, Gijsbrechtgaarde}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhrr}} | Apeldoorn, Kooikersdreef}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhrr}} | Apeldoorn, Imkersdreef}}{{RouteRij| {{RimgBRimg|rsrrarr}} | Apeldoorn, Glazeniershorst}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Apeldoorn, Wagenmakershoek}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Apeldoorn, Welgelegenbrug}}
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling concessie Veluwe 2005|12 december 2004]] ging de eerste concessie [[Concessie Veluwe (2005-2010)|Veluwe]] van start. Na de aanbesteding was deze gewonnen door de [[BBA]]. De route en dienstregeling van deze lijn bleven in hoofdzaak ongewijzigd gehandhaafd.