60.386
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
|nacht=ja
|lijnnr=87
|route=Zandvoort - Bentveld - Heemstede - Haarlem → Heemstede → Bennebroek → Lisse
|vervoerder=[[NZH]]
|regio=Haarlem-IJmond
|frequentie_zaterdag=1-2x/uur
}}
'''Lijn 87''' reed van Zandvoort via Bentveld, Heemstede, Haarlem via , Heemstede en Bennebroek naar BennebroekLisse.
== Route ==
''Route is niet compleet''
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijPlaats| {{Rimg|0sBr}} | [[Zandvoort|Zandvoort Busstation|Zandvoort, Busstation]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bentveld, Spechtlaan}}
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | [[Heemstede|Heemstede-Aerdenhout|Heemstede, Station Heemstede-Aerdenhout]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|0sr}} | Haarlem, Hoofdkantoor [[NZH]]}}
{{RouteRij| {{BRimg|rarr}} | Haarlem, Schouwtjeslaan}}
{{RouteRij| {{RimgBRimg|rhlrrlearhl}} | Haarlem, Centrum/Verwulft}}{{RouteRij| {{BRimg|rlear}} | }}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rs0}} ↓| Haarlem, Houtplein/Tempeliersstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Rustenburgerlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Europaweg/Schipholweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Boerhaavelaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Kennedylaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Prof. Professor Donderslaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Braillelaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Winkelcentrum Schalkwijk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Zuiderzeelaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Engelandlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlrrlearhl}} | Heemstede, J. Jan Wagenaerlaan}}{{RouteRij| {{BRimg|rlear}} | }}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rs0}} ↓| Bennebroek, Bennebroekerlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Hillegom, Olympiaweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Lisse, Vreewijk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Lisse, Hyacinthenstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Lisse, Poelpolder}}
{{RouteRij| {{Rimg|rs0}} ↓| Lisse, A. Anne Blamandreef}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[NZH Dienstregeling Zuid (1998/1999)|24 mei 1998]] werd de oude [[Lijn 87 Haarlem Hoofdkantoor - Bennebroek Bennebroekerlaan|lijn 87]] uitgebreid met de nachtritten Haarlem - Zandvoort van [[Lijn 80 Amsterdam Busstation Marnixstraat - Zandvoort Busstation|lijn 80]]. Voorts gingen vanaf Haarlem weer één tot twee ritten doorrijden naar Hillegom en Lisse, voor de meeste ritten bleef Bennebroek het eindpunt.