== Geschiedenis ==
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de [[DVM/NWH]], mogelijk rond 1993.
In de [[VEONN Dienstregeling Zuidwest-Drenthe/NOP 1996/1997|dienstregeling 1996/1997]] werd alleen nog in de spitsuren en 's middags vanaf 12:30 1x/uur in beide richtingen gereden. In de ochtendspits reed één rit in Hoogeveen via het Industrieterrein en één rit via de LOM-scholen. Op zaterdag reden drie ritten als [[belbus]], maar deze ritten kenden dan geen vaste route.