In de [[Zuidooster dienstregeling 1977/1978|dienstregeling 1977/1978]] reed [[Lijn 27 Venray Autobusstation - Venlo Station (1976)|lijn 27]] nog op het traject Venray - Venlo en reed VSL op het traject Venlo - Roermond. Op 28 mei 1978 zijn deze samengevoegd tot een nieuwe lijn 30.
In de [[Zuidooster dienstregeling 1979/1980|dienstregeling 1979/1980]] reed lijn 30 op maandag t/m vrijdag in een halfuursdienst overdag en in een uurdienst 's avonds. Steijl Steyl en Beesel werden niet altijd aangedaan. Steijl Steyl werd slechts 1x per uur aangedaan, dat betekende dat lijn 30 om en om wel en niet via Steijl Steyl reed overdag en 's avonds altijd. De bediening van Beesel was onregelmatiger, of 1x per 3 uur of 1x per 2 uur. Enkele ritten van lijn 30 reden via Maasniel. Op zaterdag gold grotendeels hetzelfde patroon, echter in de ochtend en aan het eind van de middag reden de ritten uit Roermond die niet via Steijl Steyl ging slechts tot Venlo. Richting Venlo begonnen deze ritten voor de middag in Horst. Op zondag reed lijn 30 in een uurdienst op het gehele traject en altijd via SteijlSteyl. De tussenritten reden tussen Venlo en Reuver. 1 rit per richting reed via Maasniel.
In de [[Zuidooster dienstregeling 1984/1985|dienstregeling 1984/1985]] reed lijn 30 op maandag t/m zaterdag overdag om en om via Steijl Steyl of Beesel. Op zondag en in de avonduren was dit bij enkele ritten het geval. Op maandag t/m vrijdag reden in de ochtend twee spitsritten van Horst, Oude Lind naar Venlo, Busstation. In de middagspits reden twee ritten de andere kant op. De exploitatie gebeurde gezamenlijk door [[Zuidooster]], de busmaatschappij uit de regio Venray/Venlo, en [[Verenigd Streekvervoer Limburg]] (VSL), de busmaatschappij uit de regio Roermond.
Later werd de bediening van Beesel overgenomen door lijn 29 van Venray naar Swalmen. (in ieder geval in 1999)