|buitenland=ja
|land=België
|dienstregeling=20162017|lijnnr=825
|route=Meux - Émines - Villers-lez-Heest - Warisoulx - Dhuy - Upigny - Saint-Germain - Liernu - Aische-en-Refail - Mehaigne - Éghezée
|lijnnr=825
|vervoerder=([[Latour]]/[[Cintra]] i.o.v.) [[TEC]]
|concessie=Namur-Luxembourg