140.971
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{Nieuwedrgl1}}{{LijnInfoVLijnInfo
|route=Gorinchem - Spijk - Heukelum - Asperen - Leerdam
|lijnnr=73
|afbeelding=lijn73_DAV.jpg
|onderschrift='''Lijn 73''' staat (met een Irisbus GX127) bij station Gorinchem.|afbeelding2vervoerder=Lijn 73 Leerdam([[Taxi Haars]] i.o.v.JPG|onderschrift2='''Lijn 73''' staat (met een VDL Berkhof Ambassador) bij station Leerdam.|vervoerder=[[Arriva]]|concessie=DAV-gebied(2007-2018)|materieel=[[VDL Berkhof Ambassador]],<br>[[Irisbus GX127]],<br>[[Mercedes -Benz Sprinter]]
|lijnsoort=Streekbus
|frequentie_spits=1x/uur
|frequentie_dal=1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur (tot 20:30)
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_zondag=zie [[Lijn 573 Leerdam Station - Gorinchem Station|lijn 573]]|periode=1 januari 2007t/m 8 december 2018|voorganger=[[Lijn 112 Utrecht Centraal Station - Gorinchem Station NS (2004 - 2006)|112]]|opvolger=[[Lijn 141 Leerdam Station - Heukelum Voorste Gewind|141]]
}}
'''Lijn 73''' rijdt reed van station [[Leerdam]] via Asperen, Heukelum en Spijk naar Gorinchem.
===Dienstregeling===*'s Avonds na Na 20.:30 uur en op zondag wordt deze lijn werden alle ritten als [[Lijn 573 Leerdam Station - Gorinchem Station|belbus 573]] geredenuitgevoerd. *De eerste rit naar Gorinchem op werkdagen, alle ritten op zaterdag en alle ritten in de vakantieperiodes rijden reden als lijntaxi.
== Route ==
{{RouteTop |{{RouteRijStation | {{Rimg|0sTr}} | Leerdam|Leerdam|Leerdam, Station }}{{RouteRij| <small>(aansluiting [[Treinserie 36700 ({{drgljaarRimg|rhlr}})|trein Leerdam, Recht van/naar Dordrecht/Gelderm.]])</small>ter Leede}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Leerdam, Dr. C. Doctor Cornelis Voogdplein}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Leerdam, Prinses Marijkestraat}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Leerdam, Lingepolikliniek}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Asperen, Kerkweg}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Asperen, Gruttersdam}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Asperen, Raadhuisplein}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Asperen, Baronie}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Asperen, Drostlaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Heukelum, Kasteel Heukelum}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Heukelum, Gragtdijk}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Heukelum, Voorste Gewind}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Heukelum, Appeldijk}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Spijk, Lingegemaal}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Spijk, Uswente}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Spijk, Zuiderlingedijk 103}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Spijk, Zuiderlingedijk/Postbus}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Spijk, Spijkerbak}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Spijk, De Lindehof}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Spijk, Postkantoor}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Multatulistraat}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Marconiweg}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Dominee G.H. Kerstenlaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Winkelcentrum Nieuw Dalem}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Bachlaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Fortes Lyceum}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Glacis}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Flank}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Walstraat}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Merwedekanaal}}{{RouteRijStation | {{Rimg|rsT0}} | Gorinchem|Gorinchem|Gorinchem, Station}}
}}
Vanaf [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2007|1 januari 2007]] werd het trajectdeel Leerdam - Gorinchem van lijn 112 omgenummerd naar 73 en werd de bedieningsperiode fors uitgebreid. Voortaan werd de hele dag elk uur in beide richtingen gereden en ging overdag altijd een midibus rijden. In de vroege avond werd met een taxibusje gereden en vanaf 21.30 uur en op zondag reed er een belbus.
Met ingang van [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2008|27 april 2008]] werd 's avond een uur eerder als belbus gereden en werden alle ritten in de vakanties voortaan met een taxibusje gereden. Taxibusjes verschenen vanaf [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2009|4 januari 2009]] op alle ritten, waarbij 's ochtends één rit met een grote bus als [[Lijn 673 Asperen Raadhuisplein - Gorinchem Gomarus|lijn 673]] gereden werd. Op [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2010|13 december 2009]] verdween die scholierenlijn weer en werden weer enkele ritten van lijn 73 met een grote bus gereden.
{{RouteTopSpoiler|Routevariant tot 10 december 2016 |
{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Gorinchem, Marconiweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Gorinchem, Spijksedijk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Dominee G.H. Kerstenlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Winkelcentrum Nieuw Dalem}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Bachlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Fortes Lyceum}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Glacis}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Gorinchem, Flank}}
{{RouteRij| {{BRimg|rarr}} | Gorinchem, Walstraat}}
}}
Na [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2017|11 december 2016]] kwamen alle belbusritten [[Lijn 573 Leerdam Station - Gorinchem Station|onder lijnnummer 573]] te rijden. Alle ritten reden vanaf die datum de 'schoolroute' via het Fortes Lyceum en Winkelcentrum Nieuw Dalem.