'''Lijn 73''' reed van station [[Gouda]] een lusroute via Achterwillens, Bloemendaal en de Ziekenhuizen.
=== Dienstregeling ===
*
In de avonduren en op zondag werd slechts in één richting gereden (van boven naar beneden).
Op [[WN Dienstregeling 1990/1991|27 mei 1990]] verviel de route door Achterwillens weer en werd de oude route van [[Lijn 72 Ringlijn Gouda, Station NS - Oosterwei|lijn 72]] van voor 1989 weer hersteld.
Op [[WN Dienstregeling 1992/1993|31 mei 1992]] werden alle ritten in de avonduren en op zondag opgeheven. Daarvoor in de plaats ging de nieuwe [[Lijn 74 Ringlijn Gouda, Station NS - Plaswijck|lijn 74]] rijden, die in Gouda-Noord een combinatieroute was van de lijnen 70 en 73 en 74.----=== Voormalige route(s) ======= Voormalige route via Achterwillens (''05-1989 - 05-1990'') ====
{{RouteTop|
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Gouda, Jan van Beaumontstraat}}