|afbeeldingroute=4885 (3).JPG|onderschrift=Lijn 75 vertrekt bij station [['''Alphen aan den Rijn]].:''' Station → Lage Zijde → Ridderveld Oost → Herenhof → Ridderveld West → Hoge Zijde → Station|vervoerder=[[ZWN-Groep|ZWN -Groep (''... - 1999'')]],<br>[[Connexxion|Connexxion (''1999 - 2012'')]]
|regio=Midden-Holland
|concessie=Duin- en Bollenstreek/Leiden Rijnstreek/Midden-Holland
|opvolger=[[Lijn 1 Ringlijn Alphen aan den Rijn, Station - Ridderveld|1]]
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur
|afbeelding=4885 (3).JPG
|onderschrift='''Lijn 75''' vertrekt bij station [[Alphen aan den Rijn]].
|afbeelding2=8563 (2).JPG
|onderschrift2='''CXX 8563 in Alphen a/d Rijn'''
}}
[[Afbeelding:8563 (2).JPG|290px|thumb|'''CXX 8563 in Alphen a/d Rijn''']]'''Lijn 75''' reed binnen van station [[Alphen a/d aan den Rijn ]] een ringlijn door lusroute via de wijken Lage Zijde, Ridderveld Oost, Herenhof, Ridderveld West en Alphen-Westde Hoge Zijde.
=== Dienstregeling ===* In de avonduren en op zondag de gehele dag reden de ritten na de halte ''Het Oude Ambacht'' direct naar de halte ''Concertweg''.
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|0sTr}} ↓| Alphen aan den Rijn| [[Alphen a/d Rijn|Alphen a/d Rijn, Station]]}}