|route='''Assen:''' Kloosterveen - Baggelhuizen - Ziekenhuis - Station - Centrum - De Lariks - Noorderpark - Peelo - Marsdijk
|lijnnr=8
|vervoerder=[[VMNN]]
|concessie=Niet concessiegebonden
|frequentie_zaterdag=1x/uur
}}
'''Lijn 8''' rijdt van Assen Kloosterveen via Baggelhuizen, het Ziekenhuis, Stationstation [[Assen]], het Centrum, De Lariks, Noorderpark en Peelo naar Marsdijk.
=== Dienstregeling ===
*Deze lijn vormt samen met [[Lijn 7 Assen, Kloosterveen - Anreep|lijn 7]] de formule ''[[Cityline]]'', een initiatief van de gemeente om de vervallen stadsbussen 2, 3 en 5 op te vangen.
==== Geldigheid OV-chipkaart ====
*Het gebruik van de OV-chipkaart is NIET mogelijk op deze buslijn. U kunt een kaartje kopen bij de chauffeur. Gebruikers van de WMO-kaart betalen €1,00, anders €2,00.