Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 161 Deventer Station - Zwolle Station

350 bytes verwijderd, 17 apr 2016 17:54
k
geen bewerkingssamenvatting
|lijnnr=161
|route=Deventer - Diepenveen - Boskamp - Olst - Den Nul - Wijhe - Windesheim - Zwolle
|afbeelding=Lijn 161 Deventer.jpg
|onderschrift='''Lijn 161''' op het busstation in Deventer.
|vervoerder=[[Syntus]]
|concessie=Midden Overijssel
|frequentie_dal=1x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|afbeelding=Lijn 161 Deventer.jpg
|onderschrift='''Lijn 161''' op het busstation in Deventer.
}}
'''Lijn 161''' rijdt van Deventer via Diepenveen, Boskamp, Olst, Den Nul, Wijhe en Windesheim naar Zwolle.
== Geschiedenis ==
Deze lijn werd oorspronkelijk gereden door de vindt z'n oorsprong bij [[Salland]Midnet] als lijn 1. Later is deze lijn vernummerd in 31, om doublures met de [[VAD]] te vermijden. Het lijnnummer 31 is begin jaren '80 gewijzigd in 131 en in de jaren '90 kreeg de lijn het nummer 161. De Salland reed ook een lijn 2 van Deventer naar Zwolle. Deze reed niet via Diepenveen, maar rechtstreeks via de wijk Platvoet en de Rijksstraatweg naar Olst.
In de [[Connexxion Dienstregeling Zwolle/Salland 1999/2000|dienstregeling 1999/2000]] werd van maandag t/m zaterdag tot ongeveer 21.00 (op zaterdag tot 18.00) een basisuurdienst gereden, in de ochtendspits reden twee extra ritten naar Zwolle en 's middags reden vijf extra ritten naar Wijhe. Op zondag werd 1x per 2 uur gereden.
Vanaf [[Connexxion Dienstregeling Zwolle/Salland 2001/2002|7 januari 2001]] kwamen de overgebleven ritten op zondag (1x per 2 uur) te vervallen als gevolg van de lage bezetting.
In de [[Concessie Salland 2004|dienstregeling 2004]] werd van maandag t/m zaterdag overdag (tot ongeveer 19.30) een basisuurdienst gereden. In de ochtendspits reden twee extra ritten van Wijhe naar Zwolle en 's middags drie ritten in omgekeerde richting.
ap_users
90.342
bewerkingen

Navigatiemenu