|onderschrift='''Lijn 59''' staat op de buffer in Groningen.
}}
'''Lijn 59''' reed van Groningen via Haren, Harenermolen, Glimmen, Noordlaren, Zuidlaren, Schuilingsoord, Annen, Eext, Gieten, Gasselte, Drouwen, Borger, Ees, Exloo, Odoorn en Klijndijk naar Emmen.
Vanaf [[Dienstregeling concessie GD 2011|2 januari 2011]] gingen de ritten in de avonduren en op zondag de gehele dag voortaan met [[Mercedes-Benz Sprinter|kleinere busjes]] rijden tussen Emmen en Zuidlaren, doorgaande reizigers moesten hierbij tevens overstappen op het OV-knooppunt N33/N34 in Gieten. Als sneller alternatief was een overstap op de [[Qliner]] in Gieten ook nog mogelijk.
Op [[Dienstregeling concessie GD 2012|8 januari 2012]] werd de doorgaande buslijn over de Heuvelrug geknipt in Gieten. Tussen Emmen en het OV-Knooppunt in Gieten bleef [[Lijn 59 Gieten N33/N34 - Emmen Station|lijn 59]] praktisch ongewijzigd rijden. Tussen Groningen en Gieten was de [[Qliner]] voortaan het alternatief, voor Eext en Annen werd een nieuwe [[LijnBelBus]] [[Lijn 57 Gieten N33/N34 - Annen Hunebed|57]] geïntroduceerd en in de spitsuren bleef [[Lijn 659 Groningen CS - Gieten N33/N34|lijn 659]] nog rijden. Tussen Groningen en Annen was de [[Qliner]] eveneens het alternatief.