Op [[Dienstregeling concessie GD 2011|2 januari 2011]] werd de route in Assen verlegd van de Singels (Centrum) naar de Groningerstraat. De vertrek- en aankomsttijden wijzigden eveneens om voortaan in De Punt een goede aansluiting te kunnen geven op lijn 2.
Op [[Dienstregeling concessie GD 2012|8 januari 2012]] werd de frequentie in de avonduren tussen Groningen en De Punt verhoogd van een uurdienst naar een halfuursdienst, zodat Haren en Glimmen hun halfuursdiensten behielden, ondanks het opheffen van [[Lijn 54 Groningen Centraal Station - Haren Station|lijn 54]]. In combinatie met [[Lijn 50 Groningen Centraal Station - Assen Station|lijn 50]] werd tegelijkertijd over het hele traject een frequente dienst gereden, omdat beide routes gelijk gesteld werden aan elkaar.
Op [[Wijzigingen concessie GD 2013|9 december 2012]] werden de bestaande lijnen 50 en 51 geïntegreerd in een nieuwe lijn 50. In Assen ging de bus niet meer via Peelo rijden en ook niet meer via het Centrum.