'''Lijn 137''' reed van Amsterdam via Diemen, Muiden, Naarden , Huizen en Huizen Blaricum naar Hilversum.
's Avonds In de avonduren en op zondag reed lijn 137 niet verder dan werd alleen tussen Amsterdam en Blaricum-Bijvanck (halte De Noord / De Maten)gereden.
{{RouteRijRouteRijPlaats| {{BRimg|rBar}} | [[Huizen|Huizen Busstation|Huizen, Busstation]]}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rs0}} | Blaricum-Bijvanck, De Noord / De Maten}}{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | [[Hilversum|Hilversum Sportpark|Hilversum, Sportpark]]}}{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rsT0}} | [[Hilversum|Hilversum|Hilversum, Station NS]]}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[CN Dienstregeling 1982/1983|23 mei 1982]] werd het busstation [[Amsterdam Van Musschenbroekstraat|Van Musschenbroekstraat]] gesloten. Ter vervanging werd de route van [[Lijn 137 Amsterdam Van Musschenbroekstraat - Hilversum Station|lijn 137]] doorgetrokken naar het [[Amsterdam Weesperplein|Weesperplein]], zodat reizigers toch dicht bij het Centrum konden uitstappen. In de route en dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op [[CN Dienstregeling 1984/1985|3 juni 1984]] werd de route wederom aangepast. Komende vanuit 't Gooi ging [[Lijn 137 Amsterdam Kraaiennestation - Hilversum Station|lijn 137]] na Muiden voortaan naar Amsterdam-Zuidoost rijden i.p.v. het Centrum. Het eindpunt kwam voortaan te liggen bij het [[Amsterdam Kraaiennest|Kraaienneststation]] aan metrolijn 53. Daarnaast werd de frequentie in de spitsrichting verhoogd naar een kwartierdienst tussen Blaricum en Amsterdam-Zuidoost, maar werd de frequentie op zondag tot 11:00 echter verlaagd naar een uurdienst.