|afbeeldingfrequentie_zaterdag_vakantie=U-OV lijn 19 Citaro 4058 Majellapark.jpg|onderschrift=Lijn 19 naar CS komt aan bij de halte Majellapark.rijdt niet|route='''Utrecht:''' Centraal Station - Terwijde - De Wetering - Leidsche Rijn
|voorganger=[[Lijn 19 Utrecht, Centraal Station - De Wetering|19]]
'''Lijn 19''' rijdt reed van station [[Utrecht Centraal]] via de Vleutenseweg Terwijde en De Wetering naar station Leidsche Rijn.
===Dienstregeling===*Tussen CS Jaarbeurszijde en de Rioolwaterzuivering vormt vormde deze lijn , buiten de zomervakantie, een kwartierdienst met [[Lijn 39 Utrecht CS Jaarbeurszijde - Maarssen Station|lijn 39]]. Enkele ochtendspits en avondritten rijden vanaf de Soestwetering verder als lijn 10 of 30 naar station Leidsche Rijn.
{{RouteRijStationRouteRijPlaats| {{Rimg|rsT0}} | Utrecht|Utrecht Leidsche RijnNoordzijde|Utrecht, Station Leidsche Rijn(noordzijde)}}
}}
== Geschiedenis ==
{{RouteTopSpoiler|Voormalige route naar de centrumzijde|{{RouteRij| {{Rimg|0sTr}} | [[Utrecht Centraal|Utrecht, Centraal Busstation Noord]]}} {{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Utrecht, Kanonstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Utrecht, Hasebroekstraat}}}}Op [[Wijzigingen Dienstregeling concessie stadsvervoer Stadsvervoer Utrecht 2013|2 september 2013]] werd het eindpunt bij station [[Utrecht Centraal]] verlegd van het busstation aan de centrumkant naar de Jaarbeurszijde.
Op [[Wijzigingen Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2014|8 december 2013]] werd de exploitatie overgenomen door [[Qbuzz]], omdat deze vervoerder de aanbesteding van de [[Concessie Regio Utrecht|Regio Utrecht]] had gewonnen. De diensten worden gereden onder de naam [[U-OV]].
Op 6 juli 2015 is werd de halte Jaarbeursplein opgeheven.
== Voormalige routes ==Met ingang van 1 februari 2016 werd een nieuwe halte toegevoegd richting Utrecht CS: ''Moskeeplein''. De halte vervangt de opgeheven halte ''Kanonstraat''. Per [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2016#Wijzigingen per 2 juli 2016|2 juli 2016]] rijdt lijn 19 niet meer in de daluren en op zaterdag tijdens de zomervakantie. === {{RouteTopSpoiler|Voormalige route naar de centrumzijde ===rond station Leidsche Rijn t/m 10 december 2016|{{RouteTopRouteRij|{{Rimg|rsr}} | Utrecht, Majellapark}}{{RouteRij| {{Rimg|0sTrrsr}} | Utrecht, P+R Muziektheater}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | [[Utrecht Centraal, Madridstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} |Utrecht, Centraal Busstation Noord]]Jan Wolkerssingel}} {{RouteRij| {{Rimg|rhrrrsTr}} | Utrecht, KanonstraatStation Leidsche Rijn}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Utrecht, HasebroekstraatJazzsingel/Antonius Ziekenhuis}}
}}
Vanaf [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2017|11 december 2016]] werd de route rond station Leidsche Rijn omgelegd via het nieuwe busstation aldaar. Hierdoor wordt de nieuwe halte Centrumboulevard toegevoegd en vervallen de haltes P+R Muziektheater en Madridstraat.
Per [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2017#Wijzigingen per 1 juli 2017|1 juli 2017]] werd lijn 19 opgeheven. Het traject vanaf station Leidsche Rijn over de Jazzsingel en Musicalkade werd overgenomen door de doorgetrokken [[Lijn 10 Utrecht Station Lunetten - Maarssen Station|lijn 10]], over de Jazzsingel gingen ook de nieuwe servicelijnen [[Lijn 15 Utrecht, Transwijk - Terwijde|15]] en [[Lijn 16 Utrecht, Terwijde - Centrum|16]] rijden. Het trajectdeel over de Soestwetering werd door [[Lijn 37 Utrecht CS Jaarbeurszijde - Maarssen Station|lijn 37]] (en in de zomerdienst ook [[Lijn 110 Utrecht, Kanaleneiland - Leidsche Rijn|lijn 110]]) overgenomen.
Op het trajectdeel over de Vleutenseweg konden reizigers voortaan de vele andere lijnen gebruiken, rechtstreeks naar het centrum reizen bleef echter mogelijk met lijn 16.