De '''dienstregeling 2016''' voor de concessie [[Concessie Amstelland-Meerlanden (2008-2017)|Amstelland-Meerlanden]] loopt van 13 december 2015 t/m [[Dienstregeling concessie Amstelland-Meerlanden 2017|10 december 2016]].
* Op diverse lijnen wijzigen de vertrek- en aankomsttijden met enkele minuutjes.
* De haltenaam ''Plaza/NS'' wordt gelijk getrokken met de nieuwe naam voor station [[Schiphol]]: Schiphol Airport. Ook bij de overige bushaltes (m.u.v. Rijk en Oost) vervalt de toevoeging ''"Noord"'', ''"Centrum"'' of ''"Zuid"''.* In Amstelveen vervalt de bushalte ''Icaruslaan''.
=== Streeklijnen ===
* [[Lijn 142 Amsterdam Busstation Elandsgracht - Wilnis Begraafplaats|Lijn 142 (Amsterdam - Wilnis)]]: De vertrek- en aankomsttijden worden zo veel mogelijk gelijk getrokken, waardoor de hele dag een regelmatige 20-minutendienst wordt gereden.
* [[Lijn 145 Amsterdam Station Lelylaan - Hoofddorp Station|Lijn 145 (Amsterdam - Hoofddorp)]]: Komende vanuit Hoofddorp wordt deze lijn na Sloten afgeleid naar station Lelylaan via Slotervaart. Ook in Badhoevedorp wordt de route gestrekt, het lusje via de Rijstvogelstraat vervalt. Ter vervanging van het Schiphol Sternet gaat de lijn overdag tussen Amsterdam en Badhoevedorp elk kwartier rijden. Reizigers naar Amsterdam Centrum kunnen bij het Slotervaart Ziekenhuis overstappen op tram 2.
* [[Lijn 146 Amsterdam Station Bijlmer ArenA - Uithoorn Busstation|Lijn 146 (Amsterdam - Uithoorn)]]: In de ochtendspits wordt de dienstregeling regelmatiger opgesteld, de scheve 10-minutendienst tussen 07:00 en 08:00 wordt verlaagd naar een kwartierdienst. De vervallen ritten worden toegevoegd na 08:30, waardoor meer reismogelijkheden naar Amsterdam-Zuidoost ontstaan.
* [[Lijn 161 Zwanenburg Kinheim - Hoofddorp Station|Lijn 161 (Hoofddorp - Zwanenburg)]]: De laatste rit in beide richtingen vervalt.
* [[Lijn 173 Amstelveen Busstation - Aalsmeer Hortensiaplein|Lijn 173 (Amstelveen - Aalsmeer)]]: Onder dit lijnnummer rijdt in de zomermaanden een nieuwe buslijn tussen Amstelveen, Flora Holland en Aalsmeer ter ondersteuning van lijn 172. Deze nieuwe lijn rijdt tussen 06:55 en 18:15 elke 20 minuten.
* [[Lijn 487 Amstelveen, Busstation - Kronenburg|Lijn 487 (Stadsdienst Amstelveen)]]: De eerste rit in beide richtingen vervalt. De eerste rit begint voortaan om 06:55 bij het Busstation.
=== Schiphol Sternet ===
* [[Lijn 181 Ringlijn Schiphol Zuid P30 - Rijk Koolhovenlaan|Lijn 181 (Pendelbus Schiphol-Rijk)]]: Deze lijn gaat voortaan weer met grote bussen rijden vanwege het (flink) toegenomen passagiersaanbod. De route via BCC vervalt hierdoor, maar de bus gaat via de Douglassingel rijden.
* [[Lijn 185 Schiphol, Noordwest Justitieel Complex - Centrum Airport/Plaza|Lijn 185 (Pendelbus Schiphol-Noordwest)]]: In de avonduren en het weekeinde wordt de frequentie verlaagd van een kwartierdienst naar een halfuursdienst vanwege de matige bezetting.
* [[Lijn 187 Schiphol Noord P40 - Amstelveen Busstation|Lijn 187 (Amstelveen - Schiphol)]]: In de avonduren na 19:00 vervallen alle ritten.
* [[Lijn 190 Schiphol, Zuid P30 - Noord P40|Lijn 190 (Stadsbus Schiphol)]]: In de nachtelijke uren wordt de freuentie omlaag gebracht. In combinatie met de nieuwe lijn 196 blijft wel een frequente busdienst rijden tussen Knooppunt Noord, P40, Plaza en P30.
* [[Lijn 192 Schiphol Zuid P30 - Amsterdam Osdorpplein|Lijn 192 (Amsterdam Osdorp - Schiphol)]]: Deze lijn wordt opgeheven. Reizigers vanaf het Osdorpplein kunnen met lijn 1 naar de Mattterhorn reizen en daar overstappen op lijn 194, die nu ook in de daluren gaat rijden.
* [[Lijn 194 Schiphol Zuid P30 - Amsterdam Matterhorn|Lijn 194 (Amsterdam Osdorp - Schiphol)]]: Deze lijn gaat nu ook in de daluren elk half uur rijden.
* [[Lijn 195 Schiphol Zuid P30 - Amsterdam Station Lelylaan|Lijn 195 (Amsterdam West - Schiphol)]]: Deze lijn wordt opgeheven. Tussen het Slotervaart Ziekenhuis en station Lelylaan kunnnen reizigers voortaan gebruik maken van lijn 145.
* [[Lijn 196 Schiphol, P30 Parkeerterrein - Knooppunt Schiphol-Noord|Lijn 196 (Nachtbus Schiphol)]]: Deze nieuwe lijn rijdt in de nachtelijke uren van Parkeerterrein P30 naar Knooppunt Schiphol-Noord.
* [[Lijn 197 Schiphol Zuid P30 - Amsterdam Busstation Elandsgracht|Lijn 197 (Amsterdam Centrum - Schiphol)]]: Van maandag t/m vrijdag tussen 07:00 - 19:00 en op zaterdag en zondag tussen 09:00 - 19:00 wordt de frequentie verhoogd naar een 10-minutendienst.
=== Spitsbussen ===
* [[Lijn 242 Wilnis Begraafplaats - Amsterdam Station Zuid|Lijn 242 (Amsterdam - Wilnis)]]: De vertrektijden in de middagspits worden in een regelmatiger patroon gelegd.=== R* [[Lijn 287 Schiphol, Centrum Plaza/NS -Net ===Rijk Douglassingel|Lijn 287 (Spitsbus Schiphol)]]: Aan het einde van de dienstregeling worden twee nieuwe ritten toevoegd vanaf de Douglassingel naar Airport om 19:05 en 19:35.