60.586
bewerkingen
Wijzigingen
→Route
{{LijnInfoVLijnInfo
|lijnnr=106
|afbeeldingroute=8335Spijkenisse - Hekelingen - Zuidland - Oudenhoorn -106.jpg|onderschrift=Lijn 106 op de Amnesty Internationallaan in Hellevoetsluis.- Brielle - Rozenburg|vervoerder=[[EBS]] ''(2019)'' <br> [[Connexxion]]''(2009 - 2018)''|concessie=Voorne-Putten en Rozenburg(2019-2028)|concessie2=Voorne-Putten en Rozenburg (2010-2018)|materieel=[[VDL Berkhof AmbassadorIveco Crossway|Iveco Crossway LE CNG]], <br>[[MAN Lion's CityScania Citywide|Scania Citywide L LE CNG]]
|lijnsoort=Streekbus
|periode=13 december 2009t/m 14 december 2019|voorganger=[[Lijn 106 Spijkenisse Metro Centrum - Brielle Busstation Rugge|106]], [[Lijn 115 Spijkenisse Metro Centrum - Brielle Busstation Rugge|115]]|frequentie_spitsopvolger=2[[Lijn 105 Spijkenisse Metro Centrum - Hellevoetsluis Kickersbloem|105]], [[Lijn 106 Spijkenisse Metro Centrum -3x/uurHellevoetsluis Winkelcentrum|106]]|frequentie_spits_vakantiefrequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond=0-1x/uur
|voorgangerafbeelding=Lijn 106 Hellevoetsluis.jpg|onderschrift='''Lijn 106''' rijdt nabij de halte Kickersbloem in Hellevoetsluis.}}'''Lijn 106''' reed van Spijkenisse via Zuidland, Oudenhoorn, Hellevoetsluis, Nieuwenhoorn en Brielle naar Rozenburg. ===Dienstregeling===*In Rozenburg was lijn 106 gekoppeld aan [[Lijn 106 105 Spijkenisse Metro Centrum - Rozenburg Noordererf |lijn 105]]. Afhankelijk van de rijrichting vond deze koppeling plaats bij de Eikenlaan of de Volgerweg.*Tijdens de avonduren (na 19:00 uur) werd er alleen tussen Spijkenisse en Brielle gereden.*'s Ochtends buiten de vakantieperioden reed om 7:58 uur een extra rit ''van'' Rozenburg, Eikenlaan ''naar'' Hellevoetsluis, Smitsweg. Deze rit reed tegelijk met een reguliere rit doorgaand naar Spijkenisse. == Route =={{RouteTop|{{RouteRijPlaats| {{Rimg|0sMr}} | Spijkenisse|Spijkenisse Centrum|Spijkenisse, Metro Centrum}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Spijkenisse, Hekelingseweg}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsMr}} | Spijkenisse|Spijkenisse Heemraadlaan|Spijkenisse, Metro Heemraadlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Spijkenisse, Gebroken Meeldijk}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hekelingen, Dorpsstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Spijkenisse, Westdijk}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Simonshaven, Simonshaven}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidland, Biert}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidland, Centrum}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidland, Stationsweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidland, Julianastraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidland, Kerkweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidland, Harregat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidland, Ramshilseweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidland, Haasdijk}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oudenhoorn, Ruigendijk}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oudenhoorn, Zorgboerderij}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oudenhoorn, Oudenhoorn}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis|Hellevoetsluis Kickersbloem|Hellevoetsluis, Kickersbloem}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Mandenmaker}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Kooistee}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Vlotbrug}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Winkelcentrum}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Plataanlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Vlasakkerlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Vesting}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Jan Blankenstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Kanaalweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Sportlaan}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis|Hellevoetsluis Amnesty Internationallaan|Hellevoetsluis, Amnesty Internationallaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|0hrr}}| Hellevoetsluis, Smitsweg}}{{RouteRij| {{BRimg|rarr}} | Hellevoetsluis, Hoonaartstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Koninginnelaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellevoetsluis, Stoofweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nieuwenhoorn, Nieuwenhoorn}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Vierpolders, Straatweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Brielle , Zuurland}}{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Brielle, G.J. van den Boogerdweg}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}}{{Rimg|rsB0}} | Brielle|Brielle Rugge|Brielle, Busstation Rugge}}{{RouteRij|106]]{{Rimg|rsr}} | Brielle, Centrum}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Brielle, Nieuwland}}{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Vierpolders, Seggelant}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}}{{Rimg|rhl0}}| Rozenburg, Volgerweg <small>(verder als [[Lijn 115 105 Spijkenisse Metro Centrum - Brielle Busstation RuggeRozenburg Noordererf |115lijn 105]])</small>}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Rozenburg, Meeuwensingel}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Rozenburg, Grote Stern}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Rozenburg, Raadhuisplein}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Rozenburg, Laan van Nieuw Blankenburg}}{{RouteRij| {{Rimg|route=rhr0}}| Rozenburg, Eikenlaan <small>(aankomst als [[Lijn 105 Spijkenisse - Zuidland - Oudenhoorn - Hellevoetsluis - Brielle Metro Centrum - RozenburgNoordererf |lijn 105]])</small>}}
}}
}}
Op [[Dienstregeling concessie Voorne-Putten en Rozenburg 2019|9 december 2018]] werd het busvervoer in [[Concessie Voorne-Putten en Rozenburg (2019-2028)|Voorne-Putten en Rozenburg]] door [[EBS]] overgenomen van [[Connexxion]].<br>Lijn 106 ging binnen Hellevoetsluis voortaan via de Vesting rijden, ter vervanging van de opgeheven [[Lijn 101 Spijkenisse Metro Centrum - Hellevoetsluis Amnesty Internationallaan|lijn 101]].<br>Daarnaast werd lijn 106 in Rozenburg gekoppeld aan lijn 105, waarmee een grote ringlijn over Voorne-Putten ontstond. Als gevolg van deze koppeling verviel de afwijkende route in Rozenburg tijdens de ochtendspits.<br>Tot slot werd de frequentie tijdens de vakantieperioden verhoogd naar een halfuurdienst en werd de extra rit in de ochtendspits vanaf Brielle verlengd naar Hellevoetsluis Smitsweg, waardoor de (twee) doorgaande ritten deze halten niet meer zouden bedienen. Met ingang van [[Dienstregeling concessie Voorne-Putten en Rozenburg 2020|15 december 2019]] werd lijn 106 ingekort tot het traject [[Lijn 106 Spijkenisse Metro Centrum - Hellevoetsluis Winkelcentrum|Spijkenisse - Hellevoetsluis]]. In Hellevoetsluis ging de lijn via Den Bonsen Hoek naar het centrum rijden, waarmee het verlies van lijn 102 werd gecompenseerd.<br>Het traject tussen Hellevoetsluis en Rozenburg werd overgenomen door de verlengde [[Lijn 105 Spijkenisse Metro Centrum - Hellevoetsluis Kickersbloem|lijn 105]].<br>Op zaterdag overdag werd de frequentie van lijn 106 verdubbeld naar 2x/uur. === Werkzaamheden van 28 februari t/m 11 maart 2011 ===
Van 28 februari tot 11 maart 2011 vonden er werkzaamheden plaats in het centrum van Brielle op de routes van de buslijnen [[Lijn 103 Spijkenisse Metro Centrum - Rockanje, Tweede Slag|103]] en 106, daardoor waren beide lijnen geknipt in Brielle. Aan de westzijde van Brielle was het [[Brielle Rugge|Busstation Rugge]] het tijdelijke eindpunt, aan de oostzijde was dat de halte Centrum 2.
Tussen [[Brielle Rugge|Busstation Rugge]] en Spijkenisse reed in deze periode [[Lijn 206 Spijkenisse Metro Centrum - Brielle Busstation Rugge|lijn 206]] en tussen Centrum 2 en Rozenburg reed in deze periode [[Lijn 306 Brielle Centrum 2 - Rozenburg Eikenlaan|lijn 306]].