Deze lijn verscheen voor het eerst in de [[WN Dienstregeling 1986/1987|dienstregeling 1986/1987]]. Gezien de positie van de lijn in het bijbehorende boekje werd de lijn mogelijk niet uitgevoerd door [[Westnederland]], maar door bijvoorbeeld de [[HTM]].
In de [[WN Dienstregeling 1987/1988|dienstregeling 1987/1988]] was de lijn in het busboekje tussen de stadsdiensten ingeplaatstin geplaatst. Het is echter onduidelijk of de lijn daardoor ook door [[Westnederland]] werd gereden.
Op [[WN Dienstregeling 1989/1990|28 mei 1989]] vond een kleine routewijziging plaats. De ritten in de tegenspitsrichting gingen voortaan een snellere route rijden, dit hield in dat de route via de Verrijn Stuartlaan en Handelskade werd ingewisseld voor een route over de Völmerlaan.
Op [[WN Dienstregeling 1992/1993|31 mei 1992]] werd het aantal ritten gereduceerd tot een schamele 3 ritten drie ritjes per richting. In de ochtendspits nog 3x richting 't Haantje en in de middagspits 3x naar Rijswijk.
Op [[WN Dienstregeling Haaglanden 1994/1995|29 mei 1994]] kwam de deze spitslijn te vervallen. Het alternatief was [[Lijn 174 Zoetermeer Centrum West - 's Gravenzande De Brug|lijn 174]] die op nagenoeg dezelfde tijden in de Plaspoelpolder reed. Reizigers van/naar TNO of 't Haantje konden voortaan gebruik maken van [[Lijn 131 Den Haag Centraal Station - Delft Abtswoudsepark|lijn 131]].