|frequentie_avond=1x/uur (|frequentie_avond_zondag=reed niet op zondag)
}}
'''Lijn 189''' reed van Rotterdam via Barendrecht naar Heerjansdam.
=== Dienstregeling ===* Van maandag t/m zaterdag in de avonduren reed één rit via Smitshoek tot Barendrecht, op de overige ritten reden via de Spinozaweg naar Heerjansdam.* Op zondag werd om-en-om via Smitshoek (tot station [[Barendrecht]]) en de Spinozaweg (naar Heerjansdam) gereden. Heerjansdam werd zodoende slechts 1x per 2 uur bediend.
Op [[ZWN Dienstregeling Ridderkerk 1997/1998|1 juni 1997]] werden alle ritten in de avonduren van [[Lijn 185 Rotterdam Zuidplein - Barendrecht Station NSRidderkerk Raadhuisplein|lijn 185]] en [[Lijn 186 Rotterdam Zuidplein - Ridderkerk RaadhuispleinBarendrecht Station|lijn 186]] overgenomen door de nieuwe '''lijn 189'''. Anders dan beide reguliere lijnen werd voortaan met kleinere busjes gereden (8 personen) en werd de frequentie verlaagd naar 1x per 2 uur op beide routes. Het traject Heerjansdam - Ridderkerk werd dan in zijn geheel niet bediend.
In 1999 ging de lijn mee naar [[Connexxion]], het verdere verloop daarna is onbekend.