29.420
bewerkingen
Wijzigingen
k
doorverwijzing
== Historie ==
Het traject tussen station [[Doetinchem]] en Gendringen was vroeger onderdeel van [[Lijn 27 Arnhem Centraal Station - Doetinchem Station|lijn 27]] en [[Lijn 29 Arnhem Centraal Station - Doetinchem OV-Station|lijn 29]]. Deze lijnen reden op werkdagen overdag en zaterdag overdag ieder uur door naar Gendringen, waardoor er een halfuursdienst ontstond. 's Avonds en op zondag reed alleen lijn 27 in een uursdienst. Sinds dienstregeling 2009 zijn de lijnen 27 en 29 geknipt in Doetinchem. Tussen Doetinchem en Gendringen rijdt de nieuwe '''lijn 28'''. Tot deze knip is besloten omdat bussen uit Arnhem vaak te laat in Doetinchem aankwamen, met als gevolg dat reizigers veel last hadden van vertraging.
Het traject tussen station Doetinchem en de wijk De Huet was voorheen onderdeel van de stadsdienst Doetinchem. Daarna is dit traject eerst opgenomen geweest in de route van [[Lijn 24 Doetinchem Station - 's-Heerenberg Busstation|lijn 24]], die rijdt tussen Doetinchem en 's-Heerenberg. Sinds dienstregeling 2009 rijdt lijn 24 niet langer tussen station Doetinchem en de wijk De Huet en is dit traject onderdeel geworden van de nieuwe lijn 28.
Met ingang van [[Wijzigingen concessie Achterhoek-Rivierenland 2012|11 december 2011]] werd de route ingekort tot het [[Doetinchem|station]] in Doetinchem. De route naar De Huet werd overgenomen door de nieuwe [[Lijn 22 Doetinchem, Station - De Huet|lijn 22]].