2.850 bytes toegevoegd,
16 aug 2014 20:06 De winterdienstregeling '''ESA dienstregeling 1956''' ging in op 30 september 1956.
Het lijnennet van de [[ESA]] bevatte toen streeklijnen rond Marum, Drachten, Leek, Roden, Haulerwijk, Oosterwolde, Assen en Groningen.
==Lijnnetwerk==
In de ESA dienstregeling 1956 waren volgende lijnen opgenomen:
{|class="wikitable ovnl"
! Lijn
! Route
|-
| 1
| [[Lijn 1 Drachten Station NTM - Groningen Hoofdstation NS|Drachten - Ureterp - Siegerswoude - De Wilp - Marum - Nuis - Niebert - Tolbert - Midwolde - Lettelbert - Oostwold - De Poffert - Hoogkerk - Groningen]]
|-
| 2
| [[Lijn 2 Drachten Hamburg - Groningen Hoofdstation NS|Drachten - Folgeren - Opende Zuid - Trimunt - De Haar - Marum - Nuis - Niebert - Tolbert - Midwolde - (Noordwijk - Lucaswolde - Boerakker - Pasop) - Lettelbert - Oostwold - De Poffert - Hoogdkerk - Groningen]]
|-
| 3
| [[Lijn 3 Appelscha Sanatorium - Groningen Hoofdstation NS|Oosterwolde - Weper - Veenhuizen - Westervelde - Norg - Donderen - Ide - Drentsche Punt - Glimmen - Harenermolen - Haren - Groningen]]
|-
| 4
| [[Lijn 4 Drachten Station NTM - Assen Station NS|Drachten - Selmien - Ureterp - Siegerswoude - Voorwerkersbrug - Bakkeveen - Haulerwijk Beneden - Haulerwijk - Veenhuizen - (Westervelde - Norg - Peest - Zeijen) - Huis ter Heide - Norgervaart - Assen]]
|-
| 5
| [[Lijn 5 Oosterwolde Café Meijer - Groningen Hoofdstation NS|Oosterwolde - Donkerbroek - Haule - Waskemeer - Haulerwijk - Een - Zevenhuizen - Diepswal - Leek - Tolbert - Midwolde - Lettelbert - Oostwold - De Poffert - Hoogkerk - Groningen]]
|-
| 6
| [[Lijn 6 Oosterwolde Café Meijer - Groningen Hoofdstation NS|Oosterwolde - Donkerbroek - Haule - Waskemeer - Haulerwijk - Een - Zevenhuizen - Kokswijk - Nieuw Roden - Roden - Peize - Peizerwold - Peizermade - Groningen]]
|-
| 7
| [[Lijn 7 Oosterwolde Café Meijer - Groningen Hoofdstation NS|Oosterwolde - Weper - Haule - Haulerwijk - Een - Steenbergen - Alteveer - Roden - Foxwolde - Roderwolde - Vierverlaten - Hoogkerk - Groningen]]
|-
| 8
| [[Lijn 8 Oosterwolde Café Meijer - Groningen Hoofdstation NS|Oosterwolde - Hoek - Donkerbroek - Klein Groningen - Wijnjeterp - Duurswoude - Bakkeveen - Voorwerk - De Wilp - Marum - Groningen]]
|-
| 9
| [[Lijn 9 Roden Café Scheepstra - Assen Station NS|Roden - Alteveer - Langelo - Norg - Peest - Zeijen - Ter Aard - Assen]]
|-
| 10
| [[Lijn 10 Norg Hotel Karsten - Groningen Hoofdstation NS|Norg - Langelo - Lieveren - Peize - Peizerwold - Peizermade - Groningen]]
|-
| 11
| [[Lijn 11 Marum Garage ESA - Groningen Hoofdstation NS|Marum - De Wilp - Jonkersvaart - Zevenhuizen - Groningen]]
|-
| 12
| [[Lijn 12 Marum Garage ESA - Drachten Philips|Marum - De Wilp - Kromhoek - Frieschepalen - Siegerswoude - Ureterp - Selmien - Drachten]]
|}
[[Categorie:Dienstregeling ESA|ESA 1956]]
[[Categorie:Stads- en streekvervoer 1956|ESA 1956]]