Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 196 Gouda Station - Rotterdam Metro Capelsebrug

331 bytes toegevoegd, 13 apr 2014 19:45
geen bewerkingssamenvatting
'''Lijn 196''' rijdt van Gouda via Gouderak, Lageweg, Ouderkerk a/d IJssel en Krimpen a/d IJssel naar Rotterdam.
Richting Rotterdam beginnen de eerste drie ritten doordeweeks en de eerste twee ritten op zaterdag in Ouderkerk a/d IJssel. Vanuit Rotterdam eindigt lijn 196 in de middagspits één keer per uur in Ouderkerk a/d IJssel, net als een enkele rit 's avonds laat (op de late maandag t/m zaterdag)zaterdagavond.
== Route ==
In de [[WN Dienstregeling Krimpenerwaard/Gouda 1994/1995|dienstregeling 1994/1995]] werd op maandag t/m zaterdag eveneens elk uur gereden en 's avonds en op zondag elke 2 uur. De route was destijds nog steeds hetzelfde als nu, hoewel er nog geen ritten begonnen in Ouderkerk a/d IJssel. Deze ritten waren destijds ondergebracht bij spitsbus 227, die tussen Ouderkerk, Krimpen en Rotterdam reed.
Met de overgang naar Op [[Arriva]] op [[Wijzigingen concessie Concessie Zuid-Holland Noord 2013|9 december 2012]] werd de exploitatie overgenomen door [[Arriva]] als winnaar van de concessie [[Concessie Duin- en Bollenstreek/Leiden Rijnstreek/Midden-Holland|Duin- en Bollenstreek/Leiden Rijnstreek/Midden-Holland]]. De route in tussen Gouderak en Gouda verlegd werd gewijzigd; voortaan wordt gereden via de nieuwe Kanaaldijk en de Rotterdamseweg. De , de route via het Veerstal en de Stolwijkersluis in Gouderak kwam te vervallen. Tevens werden de [[belbus]]ritten van [[Lijn 696 Gouda NS - Rotterdam Metro Capelsebrug|lijn 696]] ook in deze lijn ondergebracht.
Vanaf [[Wijzigingen concessie Zuid-Holland Noord 2014|15 december 2013]] kwam de snellere route in Krimpen a/d IJssel te vervallen, voorts werd de frequentie in de spitsuren tijdens vakanties verlaagd naar 1x/uur. Daarnaast werden de [[belbus]]ritten op zondag afgesplitst en ondergebracht bij de nieuwe [[Lijn 596 Gouda Station - Rotterdam Capelsebrug|lijn 596]].
ap_users
90.292
bewerkingen

Navigatiemenu