60.305
bewerkingen
Wijzigingen
→Geschiedenis
{{LijnInfoVLijnInfo|afbeelding=82988288-10.jpg|onderschrift=Connexxion 8298 op busstation 't Oor''Lijn 10''' rijdt bij de halte ''Sallandsekant''.|afbeelding2=3944-10.jpg|onderschrift2='''Lijn 10''' rijdt bij het Sturmeypad, ten zuiden van het Weerwater en parallel aan snelweg A6.
|lijnnr=10
|route='''Almere:''' De Vaart - Molenbuurt - Station Buiten - Sallandsekant - Busstation 't Oor - Gooisekant - Station Poort
|vervoerder=[[Connexxion]]
|concessie=stads- en streekvervoer Almere
|formule=MAXX Almere
|stad=Almere|materieel=[[VDL Berkhof Ambassador]], <br>[[Mercedes-Benz Citaro|Mercedes-Benz Citaro (standaard en geleedG)]], <br>[[Van Hool newAG300]]
|lijnsoort=Stadsbus
|frequentie_spitsperiode=9 december 2012 t/m 9 december 2017|voorganger=[[Lijn 3 Almere, Buiten P.I. Almere - Haven De Gouwen|3]], [[Lijn 4Almere, Station Centrum -Homeruskwartier|4]], [[Lijn 10 Almere, Gooisekant - Station Buiten|10]]|opvolger=[[Lijn 22 Almere, Station Buiten - De Vaart|22]], [[Lijn 322 Almere Station Parkwijk - Amsterdam Amstelstation|322]], [[Lijn 323 Almere Station Parkwijk - Amsterdam Bijlmer ArenA|323]]|frequentie_spits=6x/uur|frequentie_spits_vakantie=0-4x/uur (zomerzomervakantie)
|frequentie_dal=2x/uur
}}
'''Lijn 10''' in Almere rijdt reed van bedrijventerrein De Vaart via de Molenbuurt, station [[Almere Buiten]], de Tussen de Vaarten, de Danswijk, [[Almere 't Oor|Busstation 't Oor]], de Gooisekant en de Topsporthal naar station [[Almere Poort]].
=== Dienstregeling ===*De haltes Hefbrugweg en Draaibrugweg worden werden tot 12:00 uur alleen richting P.I. Almere bediend en na 12:00 uur alleen richting Almere Stad en Poort.*Diverse ochtendritten startten onder andere in de Molenbuurt en Gooisekant; diverse ritten aan het einde van de dienst eindigden hier.*Tijdens de zomervakantie reed de bus alleen tussen De Vaart en Gooisekant West.
== Route ==
{{RouteRij | {{BRimg|rarr}} | Almere Buiten, Molenbuurt Zuid}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Buiten, Baltimoreplein}}
{{RouteRij RouteRijStation | {{Rimg|rsTr}} | [[Almere|Almere Buiten|Almere Buiten, Station Buiten]]}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Buiten, Bloemenbuurt}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Buiten, Faunabuurt}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Veluwsekant}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Kasteel}}
{{RouteRij RouteRijPlaats | {{Rimg|rsBr}} | [[Almere|Almere 't Oor|Almere Stad, Busstation 't Oor]]}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Spanningsveld}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Stad, Gooisekant Oost}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Poort, Europakwartier Oost}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Almere Poort, Topsporthal}}
{{RouteRij RouteRijStation | {{Rimg|rsT0}} | [[Almere|Almere Poort|Almere Poort, Station Poort]]}}
}}
== Geschiedenis ==
Op 9 december 2012 werd lijn 10 verlengd: aan de ene kant werd voortaan via de Molenbuurt naar De Vaart gereden ter vervanging van [[Lijn 3 Almere, Buiten P.I. Almere - Haven De Gouwen|lijn 3]] en aan de andere kant werd lijn 10 verlengd naar station [[Almere Poort]], ter vervanging van de route van [[Lijn 4 Almere, Station Centrum - Homeruskwartier|lijn 4]] langs de Topsporthal.
Op [[Dienstregeling concessie Busvervoer Almere 2018|10 december 2017]] ging de [[concessie Busvervoer Almere (2018-2027)|concessie Busvervoer Almere]] van start. Deze was na aanbesteding gewonnen door [[Keolis Nederland]]. Lijn 10 kwam hierbij te vervallen en werd tussen P.I. Almere en station Almere Buiten vervangen door lijn 22 en tussen Tussen de Vaarten Noord en station Almere Poort door de lijnen 322 en 323. Tussen station Almere Buiten en Tussen de Vaarten Noord kwam geen vervanging en kunnen reizigers met lijn M7 reizen, die lijn 5 verving. De frequentie ging fors omhoog en de bus ging doorrijden tot diep in de nacht.
[[Categorie:MAXX Almere|10]]