|concessie=Gooi- en Vechtstreek(2005-2011)|materieel=[[MAN Lion's City|MAN Lion's City T]]|lijnsoort=streekbusStreekbus|periode=11 december 2005 t/m 16 juli 2011
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zondag=2x/uur
|frequentie_avond=1x/uur
|voorganger=[[Lijn 136 Amsterdam Amstelstation - Hilversum Station NS|136]], [[Lijn 137 Amsterdam Station Holendrecht - Hilversum Station NS|137]]
|opvolger=[[Lijn 109 Hilversum Station - Bussum Station|109]]
}}
'''Lijn 109''' rijdt reed van Hilversum via Baarn, Eemnes en Laren naar Bussum.
Bij aanvang van de eerste concessie [[Concessie Gooi- en Vechtstreek (2005-2011)|Gooi- en Vechtstreek]] op [[Dienstregeling concessie Gooi- en Vechtstreek 2006|11 december 2005]] werd een geheel nieuw lijnennet geïntroduceerd. De nieuwe '''lijn 109''' nam het traject van [[Lijn 137 Amsterdam Station Holendrecht - Hilversum Station NS|lijn 137]] tussen Hilversum en Laren en van [[Lijn 136 Hilversum Station NS - Amsterdam Amstelstation|lijn 136]] over. Deze nieuwe lijn ging overdag elk half uur rijden en 's avonds elk uur.
{{RouteTopSpoiler|Voormalige route tussen Hilversum en Laren vanaf 11 december 2005|
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Laren, Sint Janskerkhof}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Laren, Vredelaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Laren, Viaduct}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Laren, Schuilkerkpad}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Laren, Lantentijmen}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Laren, Kermisterrein}}
}}
In de [[Dienstregeling concessie Gooi- en Vechtstreek 2008|dienstregeling 2008]] was de route via Laren Dorp inmiddels gewisseld met lijn 108. Voortaan reed lijn 109 via Eemnes.
Bij aanvang van de volgende concessie [[Concessie Gooi- en Vechtstreek (2011-2021)|Gooi- en Vechtstreek]] op [[Dienstregeling concessie Gooi- en Vechtstreek 2011|17 juli 2011]] veranderde er vrij weinig aan lijn 109. Wel wordt er in de dal-, avond- en weekenduren slechts 1x/uur gereden tussen Hilversum en Blaricum.