Op [[NZH Dienstregeling Zuid 1977/1978|22 mei 1977]] werd nabij de Karnetwal in de Merenwijk een nieuw eindpunt gecreëerd, waar de lijnen 45 en 60 nu in beide richtingen naartoe gingen rijden.
In de [[NZH Dienstregeling 1980/1981|dienstregeling 1980/1981]] werd inmiddels in de spitsrichting 4x/uur gereden tussen de Brink en station [[Leiden]].