'''Lijn 37''' reed van Wageningen via Renkum, Heteren, Randwijk, Zetten en Andelst naar Herveld.
Van maandag t/m tot en met vrijdag gold een basis 2-uurdienst over werd op het hele gehele traject elke twee uur gereden tot ongeveer 21.00 negen uur's avonds. In de spitsuren reed een enkele rit alleen tussen Wageningen en Heteren. In het weekend werd alleen gereden tussen Herveld en Heteren, ; in Heteren ging de bus verder als lijn 35.Deze lijn ontstond op [[Dienstregeling Regio Nijmegen 1993/1994|23 mei 1993]] toen het traject Andelst - Heteren - Wageningen van lijn 35 ging rijden onder het lijnnummer 37. Lijn 35 ging van Arnhem naar Heteren rijden. Op [[Dienstregeling Regio Nijmegen 1994/1995|29 mei 1994]] werd deze lijn gecombineerd met het traject Zetten - Rhenen van [[Lijn 43 Nijmegen Centraal Station - Rhenen BeukenlaanHeteren Beemdhof|lijn 4335]] tot een nieuwe [[Lijn 37 Wageningen Busstation - Rhenen Station NS|lijn 37]] van Wageningen naar RhenenArnhem. Doordeweeks moest voor deze reisrelatie worden overgestapt.
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | [[Zetten|Zetten-Andelst|Andelst, Station NS]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zetten, Industrieweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zetten, Monument}}
{{RouteRij| {{Rimg|rs0}} | Herveld, De Hoge Hof}}
}}
== Geschiedenis ==
Deze lijn ontstond op [[Dienstregeling Regio Nijmegen 1993/1994|23 mei 1993]] toen het traject Andelst - Heteren - Wageningen van [[Lijn 35 Arnhem Centraal Station - Herveld Hoge Hof / Wageningen Busstation|lijn 35]] ging rijden onder het lijnnummer 37. Hierbij werd de frequentie ongeveer gehalveerd. Lijn 35 ging van Arnhem naar Heteren rijden.
Op [[Dienstregeling Regio Nijmegen 1994/1995|29 mei 1994]] werd deze lijn gecombineerd met het traject Zetten - Rhenen van [[Lijn 43 Nijmegen Centraal Station - Rhenen Beukenlaan|lijn 43]] tot een nieuwe [[Lijn 37 Wageningen Busstation - Rhenen Herenstraat|lijn 37]] van Wageningen naar Rhenen.