109
bewerkingen
Wijzigingen
Veranderingen zijn in 1986 doorgevoerd
{{VLijnInfo
|lijnnr=52
|route=Dokkum - Wetzens - Ternaard / Niawier - Nes - Wierum / Paesens
|vervoerder=[[FRAM]]
|materieelregio=[[Den Oudsten]]Noord-Friesland|lijnsoort=Streekbus|periode= 1 Juni 1975 10 november 1974 t/m ...18 augustus 1990|lijnsoortvoorganger=[[Lijn 52 Dokkum Busstation - Paesens Café|52]], [[Lijn 53 Dokkum Busstation - Wierum Café|53]]|opvolger=streekbus[[Lijn 52 Dokkum Autobusstation - Oostmahorn|52]]|frequentie_spits=1-2x/uur|frequentie_dal=1x/2 uur|frequentie_avondfrequentie_zaterdag=1x/2 uur (''tot 20.00'')|frequentie_zondag=3x/dag
}}
'''Lijn 52''' reed van Dokkum naar Paesens via Wetzens, Niawier, Oosternijkerk, Nes (WD.) en Wierum. Er waren ook ritten die via Hantumhuizen redennaar Paesens.
== Route ==
=== Route van 1986 t/m 1990 ==={{RouteTop|{{RouteRijPlaats| {{Rimg|0sBr}} | Dokkum|Dokkum Busstation|Dokkum, Busstation}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Wetzens, Wetzens}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Niawier, Niawier}}{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Oosternijkerk, Nijkerk}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Paesens, Paesens}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Nes, Buorren}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Wierum, Wierum}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Bollingawier, Bollingawier}}{{RouteRij| {{BRimg|rskUr}} | }}}} === Route van 1981 t/m 1986 ==={{ RouteTop |{{RouteRijPlaats| {{BRimg|0Bal}} | Dokkum|Dokkum Busstation|Dokkum, Busstation}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Hantumhuizen, Hantumhuizen}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Wetzens, Wetzens}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Niawier, Niawier}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{BRimg|rrar}} | Oosternijkerk, Oosternijkerk}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Paesens, Paesens}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Nes, Dorp}}{{RouteRij| {{Rimg|rs0}}{{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Wierum, Wierum}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{BRimg|rsUr}} | }}}} === Route van 1974 t/m 1981 ==={{RouteTop|{{RouteRijPlaats| {{Rimg|0sBr}} | [[Dokkum|Dokkum Busstation|Dokkum, Busstation]]}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Wetzens, Wetzens}}{{ RouteRij | {{BRimg|rrar}} | Wetzens, Nieuwhuisterpijp}}{{ RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Hantumhuizen, Hantumhuizen}}{{ RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Ternaard, Bote Winia's Hoek}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Niawier, Niawier}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Oosternijkerk, Nijkerk}}{{ RouteRij | {{BRimg|rsrrlr-v-rlrrsr}} | Nes, Buorren}}{{ RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rs0}} | Wierum, Wierum}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Paesens, Brug}}{{ RouteRij | {{Rimg|rs0}} | Paesens, Peasens}}
}}
== Geschiedenis ==