Op [[CN Dienstregeling 1974/1975|26 mei 1974]] werd de route van [[Lijn 78 Austerlitz Dorpsplein - Odijk Dorp|lijn 78 (Austerlitz - Odijk)]] geheel aangepast. Het traject tussen Zeist en Odijk kwam te vervallen. Daarvoor in de plaats gingen slechts in de spitsuren en op zaterdag- en zondagmiddag enkele ritten verder rijden naar Utrecht. De overige ritten bleven alleen nog als los pendeltje tussen Austerlitz en Zeist rijden.
Vanaf [[CN Dienstregeling 1975/1976|1 juni 1975]] gingen alle ritten na Zeist verder rijden naar Utrecht, met uitzondering van enkele (zeer) vroege en late ritten. In de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op [[CN Dienstregeling 1976/1977|16 oktober 1976]] vervielen alle ritten in de avonduren. De laatste rit vertrok voortaan om 17:49 uit Utrecht en om 18:32 uit Austerlitz, die bovendien nog maar tot Zeist reed.
Op [[CN Dienstregeling 1981/1982|31 mei 1981]] werd het lijnennet op de Heuvelrug geherstructureerd. Op die datum werd deze lijn opgeheven. Ter vervanging ging [[Lijn 81 Arnhem Centraal Station - Utrecht Centraal Station|lijn 81 (Utrecht - Arnhem)]] voortaan ook via het dorp Austerlitz rijden i.p.v. erbuiten langs. Hiermee behield het dorp zijn verbinding met Utrecht en bovendien werd de frequentie hierdoor weer verhoogd naar minimaal een uurdienst.