Lijn 19 Amsterdam, Station Sloterdijk - Station Lelylaan (2008-2011)
Voormalige buslijn 19 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam (2006-2011) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Periode | 14 december 2008 t/m 31 december 2011 |
Opvolger(s) | 61, 69 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
(Lijnkleur wordt bij buslijnen nooit getoond)
Lijn 19 reed van station Amsterdam Sloterdijk via Slotermeer, Osdorp en Slotervaart naar station Amsterdam Lelylaan.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk | ||
Amsterdam, Barajasweg | ||
Amsterdam, Plesostraat | ||
Amsterdam, Naritaweg | ||
Amsterdam, Seineweg | ||
Amsterdam, Burgemeester De Vlugtlaan | ||
Amsterdam, Plein '40-'45 | ||
Amsterdam, Lodewijk van Deysselstraat | ||
Amsterdam, Slotermeerlaan | ||
Amsterdam, Burgemeester Van Leeuwenlaan | ||
Amsterdam, Confuciusplein | ||
Amsterdam, Dr. H. Colijnstraat | ||
Amsterdam, Troelstralaan | ||
Amsterdam, Willinklaan | ||
Amsterdam, Herman Bonpad | ||
Amsterdam, Oeverpad (HvA) | ||
Amsterdam, Vrijzicht | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, C.K. Eloutstraat | ||
Amsterdam, Piet Wiedijkstraat | ||
Amsterdam, Van Mourik Broekmanstraat | ||
Amsterdam, Hemsterhuisstraat | ||
Amsterdam, Cornelis Lelylaan | ||
Amsterdam, Reinier Engelmanstraat | ||
Amsterdam, Station Lelylaan |
Geschiedenis
In 1999 is lijn 19 geknipt op de Louwesweg (bij het eindpunt van lijn 18). Voortaan heette de westelijke tak (dus via Geuzenveld en Osdorp) lijn 19 en de oostelijke tak (via Slotervaart en Overtoomse Veld) lijn 64. In 2004 verviel het traject via de Burgemeester Fockstraat, de lijn ging voortaan via de Slotermeerlaan naar de Burgemeester Roëllstraat.
Bij de grote wijzigingen in het busnet van 2006 werd lijn 19 vanaf de Laan van Vlaanderen verlegd via de Plesmanlaan, Johan Huizingalaan en Pieter Calandlaan naar Station Lelylaan. In 2008 werd de lijn vanaf de Wolbrantskerkweg via Pieter Calandlaan, Hemsterhuisstraat, Comeniusstraat, Johan Huizingalaan en Pieter Calandlaan verlegd. Het traject door Nieuw Sloten werd voortaan bediend door de lijnen 63, 95 en 195 (Sternet).
Op 1 januari 2012 werd deze lijn opgeheven. De route tussen station Sloterdijk en Osdorp werd overgenomen door lijn 69 als eerste aanzet naar de "Westtangent". Tussen Osdorp en Slotervaart (Nieuw Sloten) ging vanaf die datum lijn 61 rijden. Ook vormde lijn 63 een alternatief. De twee laatstgenoemde lijnen rijden echter minder vaak dan lijn 19, maar de routes bleven wel grotendeels intact.