Lijn 160 Apeldoorn Station - Loenen Centrum
Voormalige belbuslijn 160 | |
Vervoerder(s) | VAD |
Regio | Veluwe |
Lijnsoort | Belbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 29 mei 1988 t/m 22 mei 1993 |
Voorganger(s) | 120 |
Opvolger(s) | 160 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 160 reed van Apeldoorn via Lieren naar Loenen.
In de ochtendspits reed één vaste rit van Apeldoorn naar Loenen en reed vervolgens als lijn 120 naar Zutphen. Ook begon één rit van lijn 119 in Eerbeek reed na Loenen als vaste bus naar Apeldoorn.
Route
Halte | ||
![]() |
Apeldoorn, Station | |
![]() |
Apeldoorn, Industrieterrein Philips | |
![]() |
Lieren, Coöperatie | |
![]() |
Lieren, Steenfabriek/Scherpenberg | |
![]() |
Loenen, Centrum |
Geschiedenis
Vanwege de (zeer) geringe bezetting van lijn 120 (Apeldoorn - Warnsveld), werden alle ritten op het traject Apeldoorn - Loenen met ingang van 29 mei 1988 vervangen door een belbus. Deze nieuwe lijn kreeg het lijnnummer 160 en ging alleen van maandag t/m zaterdag overdag rijden. Slechts in de ochtendspits bleef één vaste rit in beide richtingen rijden.
Op 23 mei 1993 kwam het belbusprincipe, in het kader van bezuinigingen op het streekvervoer, te vervallen. Voortaan ging onder hetzelfde lijnnummer weer een reguliere buslijn rijden op hetzelfde traject. De dienstregeling werd wel flink ingeperkt tot een minimumvoorziening. In de ochtendspits ging één rit van Apeldoorn naar Loenen en twee ritten binnen Apeldoorn rijden. In de middagspits gingen drie ritten naar Eerbeek en twee ritten binnen Apeldoorn rijden en op zaterdag gingen drie ritten Apeldoorn - Loenen v.v. rijden.