Lijn 82 Roermond Station - Weert Station
Voormalige buslijn 82 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 26 maart 2007 t/m 10 december 2016 |
Voorganger(s) | 82 |
Opvolger(s) | 372, 796 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 82 reed van Roermond via Baexem, Heythuysen, Leveroy, Eind en Nederweert naar Weert.
Dienstregeling
- In de ochtendspits werd van Heythuysen naar Roermond ieder half uur gereden en in de middagspits werd van Roermond naar Heythuysen ieder half uur gereden. Deze 'korte' ritten reden niet in de vakantieperioden.
- 's Avonds en in het weekend reed lijn 82 alleen tussen Weert en Heythuysen. Vanaf Heythuysen reed lijn 82 door als lijn 175 naar Roermond; rechtstreeks via de Hornerheide en Horn. Reizigers voor Baexem moeten in Heythuysen overstapten op ringlijn 176 naar Baexem en Roermond. Reizigers uit Baexem kwamen met ringlijn 182 en stapten in Heythuysen over. Lijn 182 reed verder via Roggel, Haelen, Buggenum en Horn naar Roermond.
Route
Halte | ||
Roermond, Station | ||
Roermond, Wilhelminaplein | ||
Roermond, Wilhelminasingel | ||
Roermond, Hatenboer/De Weerd | ||
Baexem, Rijksweg AZC | ||
Baexem, Dorpstraat/Tramweg | ||
Baexem, Kennedystraat | ||
Baexem, Stationstraat | ||
Heythuysen, Huize Sint Charles | ||
Heythuysen, Garage Gielen | ||
Heythuysen, Oude Trambaan | ||
Heythuysen, Biesstraat/Dorpsstraat (gekoppeld aan lijn 175) | ||
Heythuysen, Centrum | ||
Heythuysen, SG Sint Ursula | ||
Heythuysen, Tienderweg | ||
Heythuysen, Noorderbaan | ||
Heythuysen, Maxet | ||
Leveroy, Kerk | ||
Leveroy, Dorpstraat | ||
Leveroy, Deckersstraat | ||
Leveroy, Wellenstein | ||
Eind, Eind 27 | ||
Eind, Steutenweg | ||
Eind, Openluchtmuseum | ||
Eind, Brug | ||
Nederweert, Sint Rochusstraat | ||
Nederweert, Schoolstraat | ||
Nederweert, Kapelaniestraat | ||
Nederweert, Loverstraat | ||
Nederweert, Gemeentehuis | ||
Nederweert, Lindenstraat | ||
Weert, Marconilaan | ||
Weert, Kelvinstraat | ||
Weert, Ringbaan Oost | ||
Weert, Overweertstraat 133 | ||
Weert, Overweertstraat 17/26 | ||
Weert, Graafschap Hornelaan | ||
Weert, Vogelsbleek/Ziekenhuis | ||
Weert, Emmasingel/Maaspoort | ||
Weert, Station |
Geschiedenis
Op 10 december 2006 nam Veolia Transport de concessie Noord- en Midden-Limburg over van de vroegere vervoerder Hermes. Vanaf 10 december 2006 reed lijn 82 alleen tussen Roermond en Leveroy, waarmee de doorgaande verbinding (die voorheen door lijn 74 gereden werd) tussen Roermond en Weert werd verbroken. Tussen Weert, Nederweert en Leveroy reden de buslijn lijn 87 (belbus) en lijn 174 (spitslijn) (vanaf 6 januari 2007 als spitslijn 574).
Het regende klachten bij Veolia Transport[1], omdat de verbinding Weert - Roermond vele malen langzamer was geworden en overstappen sterk verslechterd waren. Daartoe wijzigde Veolia Transport vanaf 25 maart 2007 de dienstregeling. Lijn 82 werd op 25 maart 2007 samen met de lijnen 87 en 574 samengevoegd tot een nieuwe lijn 82 tussen Roermond, Heythuysen, Leveroy en Weert.
Met ingang van dienstregeling 2010 per 1 november 2009 reed lijn 82 tussen Roermond en Heythuysen niet meer in de avonduren, reizigers konden dan reizen met ringlijnen 176 en 182. Tussen Heythuysen en Eind werd in de avonduren als belbus gereden, tussen Eind en Weert werd dan met een kleine bus gereden. Op de overstappunten zou de aansluiting gegarandeerd moeten worden.
Met ingang van dienstregeling 2011 per 12 december 2010 gingen de bussen in de vakanties, 's avonds en in het weekend gingen in Heythuysen verder rijden als lijn 175 naar Roermond. De extra spitsritten kregen in Heythuysen het eindpunt bij de halte Tienderweg.
Met ingang van dienstregeling 2013 per 9 december 2012 ging lijn 82 in Nederweert een andere route rijden i.v.m. het instellen van eenrichtingsverkeer op de Brugstraat. Daarnaast ging de lijn voortaan ook weer in vakantieperioden rijden.
Met ingang van dienstregeling 2014 per 5 januari 2014 ging lijn 82 in Roermond via de Roerkade rijden in verband met het in te stellen eenrichtingverkeer op de singelring. Daarnaast had lijn 83 geen afwijkende aankomst- en vertrektijden meer in de vakantieperioden.
Per 22 februari 2015 werd de volledige busbaan op de singelring in gebruik genomen. Hierdoor kon lijn 82 weer zijn oude route gaan rijden. Hierbij verviel de halte Roerkade.
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Limburg van start. Lijn 796 nam op dat moment het traject tussen Heythuysen en Nederweert van lijn 82 over. Deze nieuwe buurtbus ging alleen doordeweeks overdag rijden. Het traject tussen Heythuysen en Roermond werd overgenomen door de nieuwe Limburgliner 372.
Bronnen, noten en/of referenties: |