Lijn 74 Roermond Busstation - Stramproy Grens
Voormalige buslijn 74 | |
Vervoerder(s) | VSL |
Regio | Midden-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 24 mei 1982 t/m 30 mei 1987 |
Voorganger(s) | 8 |
Opvolger(s) | 74, 76 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 74 reed van Roermond via Horn, Baexem, Heythuysen, Leveroy, Kelpen, Eind, Ospel, Nederweert, Weert en Tungelroy naar Stramproy.
Van maandag t/m zaterdag stonden alle ritten in beide richtingen in Weert ongeveer 15 minuten stil i.v.m. aansluiting op de treinen. In de spitsrichting reden twee ritten in Stramproy via de Industrieweg.
Route
Halte | ||
Roermond, Busstation/NS | ||
Roermond, Wilhelminaplein | ||
Roermond, Wilhelminasingel | ||
Roermond, Minderbroederssingel 2 | ||
Roermond, Minderbroederssingel 40 | ||
Roermond, Roersingel | ||
Roermond, Geniegebouw | ||
Horn, Restaurant Hornerhof | ||
Horn, Rijksweg/Haelerweg | ||
Horn, Rijksweg/Beegderweg | ||
Horn, Heythuyserweg/Napoleonsweg | ||
Baexem, Rijkspolitieschool | ||
Baexem, Dorpstraat/Tramweg | ||
Baexem, Jongensschool | ||
Baexem, Café Schrooyen | ||
Heythuysen, Huize Beek en Bos | ||
Heythuysen, Garage Gielen | ||
Heythuysen, Oude Trambaan | ||
Heythuysen, Biesstraat/Dorpstraat | ||
Heythuysen, Dorpstraat | ||
Heythuysen, Kloosterstraat/Stationsstraat | ||
Heythuysen, Kloosterstraat/Aan de Kreppel | ||
Heythuysen, Maxet | ||
Leveroy, Kerk | ||
Leveroy, Dorpstraat/Swelstraat | ||
Leveroy, Deckersstraat | ||
Kelpen, Abri Koppen | ||
Kelpen, Houtsberg 13a | ||
Kelpen, Wellenstein | ||
Kelpen, Philomenahoeve | ||
Eind, Eind 27 | ||
Eind, Eind/Sint Gerardusstraat | ||
Eind, Eind 10a | ||
Eind, Brug | ||
Ospel, Venloseweg | ||
Ospel, Waatskamp 17 | ||
Ospel, Reyndersweg/Lochtstraat | ||
Ospel, Aerthijsplein | ||
Ospel, Klaarstraat/Hennesweg | ||
Ospel, Klaarstraat/Kapel | ||
Nederweert, Ospelseweg/Willem I Straat | ||
Nederweert, Sint Rochusplein | ||
Nederweert, Lindenstraat | ||
Weert, Overweertstraat 133 | ||
Weert, Overweertstraat 17/26 | ||
Weert, Graafschap Hornelaan | ||
Weert, Ziekenhuis | ||
Weert, Emmasingel/Maaspoort | ||
Weert, Driesveldlaan | ||
Weert, Station | ||
Weert, Dries | ||
Weert, Sint Jozefslaan | ||
Weert, Oranjeplein | ||
Weert, Nassaulaan/Stadhouderslaan | ||
Weert, Nassaulaan/Maaseikerweg | ||
Weert, Maaseikerweg 171 | ||
Tungelroy, Maaseikerweg 300 | ||
Tungelroy, Veuskens | ||
Stramproy, Bouwbedrijf Weerens | ||
Stramproy, Industrieweg/Verzinkerij | ||
Stramproy, Industrieweg/Gem. TD | ||
Stramproy, Café Geelen | ||
Stramproy, Bejaardentehuis | ||
Stramproy, Grens |
Geschiedenis
Op 24 mei 1982 werd ook bij de VSL de Mobilofoon geïntroduceerd. Dit systeem kan echter geen dubbele lijnnummers verwerken, daarom werd deze introductie meteen aangegrepen om het oerwoud van lijnnummers aan te pakken. De oude lijn 8 ging voortaan rijden onder het nieuwe lijnnummer 74. Mogelijk werd de frequentie in de spitsuren tussen Weert en Ospeldijk verhoogd naar 2x/uur.
Op 29 mei 1983 werden op zaterdag een viertal ritten per richting toegevoegd tussen Nederweert en Ospeldijk in aansluiting op lijn 75 vanaf Meijel.
Op 2 juni 1985 vervielen alle extra ritten tussen Weert en Ospeldijk die (brede) spitsuren en op zaterdag werden gereden. Slechts in de spitsrichting ('s ochtends Roermond, 's middags Nederweert) bleef één extra rit Nederweert - Roermond v.v. rijden. In combinatie met lijn 75 bleef grotendeels een halfuursdienst bestaan tijdens de spitsuren.
Op 31 mei 1987 werd deze lijn geknipt in Weert. Tussen Roermond en Weert bleef lijn 74 rijden en ging daarnaast grotendeels elk half uur rijden tussen Weert en Nederweert. Op het traject Weert - Stramproy ging vanaf die datum de nieuwe lijn 76 rijden, met een ongewijzigde route en dienstregeling. In de praktijk reden beide lijnen verder als elkaar en veranderde de facto dus niets.