Lijn 70 Hilversum Station - Amersfoort Torenstraat
Voormalige buslijn 70 | |
Vervoerder(s) | Tensen (1973 - 1980), Centraal Nederland (1973 - ...) |
Regio's | Gooi- en Vechtstreek, Oost-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 10 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 70 reed van Hilversum via Lage Vuursche en Soest naar Amersfoort.
Route(s)
Route van 1973 t/m 1980
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Hoge Vuurscheweg | ||
Baarn, Station | ||
Soestdijk, Nieuwerhoek | ||
Soest, Molenstraat/Nieuweweg | ||
Soest, Zuid | ||
Soest, Garage Tensen | ||
Amersfoort, Birkhoven | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Hellestraat |
Route van 1980 t/m 1985
Route is niet compleet
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Lage Vuursche, Kievitsdal | ||
Soest, Colenso | ||
Soest, Nieuwerhoek | ||
Soest, Smitsweg | ||
Soest, Busstation Zuid | ||
Amersfoort, Birkhoven | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Postkantoor |
Route van 1985 t/m medio 1993
Route is niet compleet
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Emmastraat/Langestraat | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Lage Vuursche, Kievitsdal | ||
Soest, Colenso | ||
Soest, Winkelcentrum Overhees | ||
Soest, Winkelcentrum Soest-Zuid | ||
Soest, Busstation Zuid | ||
Amersfoort, Birkhoven | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Stadsring |
Route van medio 1993 t/m ...
Route van 1985 t/m medio 1993
Route is niet compleet
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Lage Vuursche, Kievitsdal | ||
Soest, Soestdijk Noord | ||
Soest, Winkelcentrum Overhees | ||
Soest, Raadhuisplein | ||
Soest, Station Zuid | ||
Amersfoort, Dierenpark | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Hellestraat |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse en Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 10 werd vernummerd naar lijn 70. De exploitatie van de nieuwe lijn lag zowel bij Centraal Nederland als bij Tensen.
Op 17 oktober 1976 werd de frequentie van de ritten Amersfoort - Baarn verlaagd naar een 2-uursdienst. Het gevolg hiervan was dat het ene uur wel een halfuursdienst gereden werd tussen Amersfoort en Soest en het andere half uur een gat van 60 minuten kwam te vallen.
Op 1 januari 1980 werd het familiebedrijf Tensen verkocht aan de NS, die zo langzameraanhand alle kleine vervoerders had opgeslokt. Het voormalige vervoersgebied werd opgedeeld onder de streekvervoer, waardoor Centraal Nederland het alleenrecht had in de regio Soest. Alle ritten werden voortaan gereden onder Centraal Nederland.
Op 13 oktober 1980 werden de ritten die komende vanaf Amersfoort tot station Baarn reden, ondergebracht bij een nieuwe lijn 72. Hierdoor ging de frequentie op het hele traject omlaag naar 1x/uur, op het gezamenlijke traject bleef men wel een halfuursdienst rijden. In de routes vonden geen wijzigingen plaats.
Vanaf 2 juni 1985 ging deze lijn in Soest via de woonwijk Overhees rijden i.p.v. de Nieuwerhoek. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Vanaf 31 mei 1987 ging de lijn in de avonduren nog maar 1x per 2 uur over het hele traject rijden vanwege de geringere bezetting.
Op 29 mei 1994 fuseerden de Verenigde Autobus Diensten (VAD) en Centraal Nederland tot het nieuwe Midnet. Het vervoergebied strekte zich uit van Zwolle tot het westen van Utrecht en van Flevoland-Noordwest tot aan Arnhem. In de route en dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.