Lijn 69 Amsterdam Station Sloterdijk - Schiphol Airport
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf NIET INGEVULD. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 69 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 1 januari 2012 |
Voorganger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 69 rijdt van station Amsterdam Sloterdijk via Plein '40 - '45, Osdorp en Schiphol-Noord naar Schiphol-Centrum.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk | ||
Amsterdam, Plesostraat | ||
Amsterdam, Naritaweg | ||
Amsterdam, Seineweg | ||
Amsterdam, Jan Zwanenburghof | ||
Amsterdam, Plein '40 - '45 | ||
Amsterdam, Lodewijk van Deysselstraat | ||
Amsterdam, Slotermeerlaan | ||
Amsterdam, Burgemeester van Leeuwenlaan | ||
Amsterdam, Confuciusplein | ||
Amsterdam, Dr. H. Colijnstraat | ||
Amsterdam, Troelstralaan | ||
Amsterdam, Willinklaan | ||
Amsterdam, Herman Bonpad | ||
Amsterdam, Oeverpad | ||
Amsterdam, Vrijzicht | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, Louis Davidsstraat | ||
Amsterdam, Maaseikpad | ||
Amsterdam, Antwerpenbaan | ||
Amsterdam, Hageland | ||
Amsterdam, Anderlechtlaan | ||
Amsterdam, Oude Haagseweg | ||
Schiphol-Noord, Cateringweg | ||
Schiphol-Noord, Knooppunt Schiphol Noord | ||
Schiphol-Centrum, Airport | ||
Schiphol-Centrum, Skyport | ||
Schiphol-Centrum, Havenmeesterweg | ||
Schiphol-Centrum, Buitenweg |
|- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Amsterdam, Lodewijk van Deysselstraat || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Amsterdam, Slotermeerlaan || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Amsterdam, Burgemeester van Leeuwenlaan || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Amsterdam, Confuciusplein || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Amsterdam, Dr. H. Colijnstraat || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Amsterdam, Troelstralaan || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Amsterdam, Willinklaan || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Amsterdam, Herman Bonpad || |- style="line-height: 1" | style="border:none; text-align: left; vertical-align:top; padding:0px; white-space:nowrap;" | || Amsterdam, Oeverpad ||
Geschiedenis
Lijn 69 en 369 ontstonden op 1 januari 2012 als nieuwe, snelle verbinding tussen Amsterdam Sloterdijk, West en Schiphol.
Per 14 december 2014 werd de halte Burg. de Vlugtlaan hernoemd naar Jan Zwanenburghof en kwam de halte Barajasweg te vervallen.
Op 10 mei 2015 werd het busstation Knooppunt Schiphol Noord in gebruik genomen. Deze halte kwam in de plaats van de halte Loevesteinse Dwarsweg.
Op 14 december 2014 werd de frequentie verhoogd: tijdens de spitsuren van 4x/uur naar 6x/uur en op zaterdag overdag van 2x/uur naar 4x/uur. Verder kreeg lijn 69 extra vroege ritten om het vervallen van de nachtbus deels te compenseren.