Lijn 5 Utrecht, Churchilllaan - David Ben Goerionstraat
Voormalige buslijn 5 | |
Vervoerder(s) | GVU |
Concessies | Stadsvervoer Utrecht, Stadsvervoer Utrecht (2003-2005) |
Regio | Midden-Utrecht |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Utrecht |
Materieel | Van Hool A300, Van Hool (New)AG300 |
Periode | ... t/m 11 december 2010 |
Opvolger(s) | 5 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Dal | 6x/uur |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 5x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Lijn 5 reed van Kanaleneiland Noord via Oog in Al, station Utrecht Centraal, het Centrum, Wittevrouwen en Tuindorp naar Voordorp.
Route
Halte | ||
Utrecht, Churchilllaan | ||
Utrecht, Struyckenlaan | ||
Utrecht, Marshalllaan | ||
Utrecht, Van Heuven Goedhartlaan | ||
Utrecht, Ziekenhuis Oudenrijn | ||
Utrecht, Ziekenhuis Oudenrijn/Beneluxlaan | ||
Utrecht, Welgelegen | ||
Utrecht, Den Hommel | ||
Utrecht, Beethovenlaan | ||
Utrecht, Everard Meysterlaan | ||
Utrecht, Racinelaan | ||
Utrecht, Spinozalaan | ||
Utrecht, Majellapark | ||
Utrecht, Van Koetsveldstraat | ||
Utrecht, Hasebroekstraat | ||
Utrecht, Kanonstraat | ||
Utrecht, CS/Busstation Noord | ||
Utrecht, Rozenstraat | ||
Utrecht, Sint Jacobsstraat | ||
Utrecht, Adelaarstraat | ||
Utrecht, Willem van Noortstraat | ||
Utrecht, Willem van Noortplein | ||
Utrecht, Ingenhouszstraat | ||
Utrecht, Professor Leonard Fuchslaan | ||
Utrecht, Willem de Zwijgerplantsoen | ||
Utrecht, De Lichtkring | ||
Utrecht, Kapteynlaan | ||
Utrecht, Kemal Atatürkstraat | ||
Utrecht, Simon Bolivarstraat | ||
Utrecht, Pedro Luis Briónstraat | ||
Utrecht, David Ben Goerionstraat |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Per 14 mei 2007 verviel de halte Vredenburg tot nader order wegens bouwwerkzaamheden. In de Sint Jacobsstraat wordt voortaan bij de vervangende halte Rozenstraat gestopt.
Op 26 april 2008 werd deze lijn tijdelijk ingekort tot halte Den Hommel wegens werkzaamheden aan het 24 Oktoberplein. Vanaf 25 juli 2008 werd de normale route weer hersteld.
Wegens werkzaamheden aan het 24-Oktoberplein werd de route op 12 december 2010 geknipt. Het traject tussen Voordorp en Oog in Al bleef rijden onder het lijnnummer 5. Het traject tussen Kanaleneiland en Lunetten ging rijden onder het nummer 20.